Dünyadaki Her Şeyi Seçtiğim Üç Renge Boyayacak Olsam…

Ben Dünyadaki  her şeyi seçtiğim üç renge boyayabilecek olsaydım kullanacağım renkler: Beyaz, pembe ve yeşil olurdu. Çünkü benim için beyaz barış, pembe sevgi ve yeşil de ormanları temsil ediyor. Ve aslında bunlar Dünya’da olması gereken şeyler.

Barış olmasını istiyorum çünkü insanlar uyumlu yaşasın, savaşlar olmasın, insanlar huzurlu yaşasın, ülkeler iyi anlaşsın istiyorum. İnsanlar birbirlerine saygı duysun, birbirlerinin haklarına saygı göstersin.

Sevgi olmasını istiyorum çünkü kadınlara, insanlara ve çocuklara iyi davranılsın, hayvanlar korunsun istiyorum. Ve insanlar birbirlerini karşılıksız sevsin, çocuklar hep iyi anlaşsın, küslükler olmasın istiyorum.

Ormanlar korunsun istiyorum çünkü ağaçlar oksijen üretiyor, yağmur bulutlarını çağırıyor, hayvanlar ağaçlarda yuva buluyor, ağaçlar seli, erozyonu önlüyor, ağaçlardan kağıt, kalem yapılıyor, odunlardan ateş yakılıyor ve ağaçtan eşyalar yapılıyor mesela masa, sandalye gibi. Yani ağaçlar çok önemli. Ve bu yüzden ormanları, ağaçları korumalıyız.

(Visited 18 times, 1 visits today)