Dünyadan Kaçış 101

İnsanlık ezelden beri gezegenleri merak etmişlerdir. Bu merakın aracılığı ile birçok araştırmalar ve incelemeler yapmışlardır. Bu araştırmaların sonucu ile iki ayrı görüş ortaya çıkmıştır. Birinci görüş diğer gezegenlerde koloni kurma fikri diğer görüş ise Dünyayı küresel sorunlardan arındırmaktı.

Birinci görüş, bilim ve teknolojinin hızlıca gelişmesi için ortaya atılan bir fikirdir. Bu fikri destekleyenlerin amacı kolonilerde yapılan deneylerin sonuçları ile insanlığın birçok alanda gelişmesi ve herhangi bir felaket halinde insanlığın varlığını korumak için birçok gezegende yaşam olanağının araştırılmasıdır.

İkinci görüşü destekleyenlerin sebebi ise Dünyada yaşanan bazı küresel olaylar ve önyargılardır. Örnek olarak “Küresel İklim Krizi”, insan neslini tehdit edebilecek doğal afet, o gezegenden gelebilecek salgın hastalıklar, meteor çarpması gibi olabilecek felaketler yüzünden bir kısım insan uzayda kolonileşme yerine ilk başta dünyada oluşan küresel sorunların çözülmesini istiyor.

Bu iki ayrı görüş içerisinde benim düşüncem ise hem bir yandan Dünyamız da bulunan küresel sorunları çözüp hem bir yandan uzayda koloni kurulması çünkü Dünyamız insanlık için bir cam simidi ve eve benzer. Diğer gezegenler ise insanlığın gelişebilmesi için güzel bir kaynak olabilir.

Günümüzde ise insanlar bu iki düşünceyi birleştirmeye karar verdi. Yani bir yandan Dünyadaki “Küresel Sorunlar” giderilirken bir yandan da gezegenlerde kolonileşme için yapılan testler hızlandırıldı.

Ne olursa olsun önceliğimiz insanoğlunun daha rahat ve gelişmiş bir yaşam sürmesi olsun.

(Visited 15 times, 1 visits today)