Dünyanın En Güzel Oyunu Minecraft

 

oyun-fena-fake-atti-5-minecraft-speed-builders-minecraft-evi_9259400-4561_1920x1080Merhaba ben Erim Göster Bu yazımda size Minecraft’ı tanıtacağım. Minecraft 2009 yılında yayımlanmaya başlamış ve yayımlandığı günden beri indirilme ve oynanma rekorları kırmış bir oyun. Ben Minecraft oynamaya 5 yaşında başladım. İlk oynadığım zamanlarda oyun bana zor ve karmaşık gelmişti ama alışınca çok eğlenceli ve kolay gelmeye başladı. Bazen kendimi kaptırıp dünyayla iletişimimi kesmişliğim bile olur. Kimilerine göre Minecraft oyunu çocuklar için sakıncalı, kimilerine göre resim yeteneklerini sadece karelerin yönettiği bir dünya, kimilerine göre ise kurulan evler yapılan ürünlerden kaynaklı yaratıcılık geliştirildiği yönde. Ama bence çok eğlenceli bir oyun. Minecraft’ın 3 tane sürümü var: Bilgisayar, konsol ve mobil sürüm. Ben hem bilgisayar hem de mobil sürümlerini kullanıyorum. Oyunda konsol kullanmak için 5 tane alet var. Bunlar kılıç, kazma, balta, kürek, çapa. Bu aletleri altın, demir, taş, elmas ile yapabilirsiniz. Oyunda madenlerde var bu madenlerden birçok şey yapabiliyorsunuz. Ben en çok dimont yapmayı seviyorum.

Minecraftta sandıklar açabilirsiniz. Değişik canavarlarla (kıripır, zombi, endırman, balıkçıl, domuz pikmen, heobırine  vb.) savaşabilirsiniz. Minecraftın değişik oyunları da var. Bunlar: Hungar Games, SkyWars, build battle gibi farklı haritalarda oynayabilirsiniz. Minecraft Youtuber’lar vardır. Bunlar oynadıkları oyunları çekenler ve oyunu nasıl oynamamızı gösteren yeni sürümleri anlatan kişilerdir.

Bunlara örnek verirsek; Ahmet Aga, Anıl, Burak oyunda, Ruil gaming, Enes Batur, Türkçe takıntılı oyuncu vb. Minecraft’ta arkadaşlarınızla bağlanıp oyunu aynı anda beraber oynayabiliyorsunuz. Yaptığımız evler bence hayal gücümüzü genişletiyor. Oyunda istediğimiz her şeyi yapabiliyoruz. Ben Minecraft oyununu oynamayı çok seviyorum. Benimde kurduğum bir kanalım var adı ‘’Canavar oyuncu’’ eğer yazımı okursanız kanalıma abone olur musunuz?

(Visited 419 times, 1 visits today)