Dünyanın Hakimi Bilgehan…

Köyü muhtar, koyunları ve keçileri çoban,  dünyayı ise dünyanın hakimi ya da en büyük hakim yönetir. Dünyanın hakimi tek başına dünyayı yönetseydi, çok yorucu ve sıkıcı olabilirdi. Demokratik de olmazdı. Bu nedenle dünyanın hakimi olsam en az 100 yardımcı seçer ve işleri onlara yaptırırdım.

İnsanlara talimat vermek için onlara mail atardım. 80 elektronik posta attıktan sonra dinlenirdim. Yardımcılarımın da 80 elektronik posta attıktan sonra dinlenmelerine izin verirdim.

Yeşili yaşat ki dünya yaşasın.

Ağaçların  korunmasını sağlamak amacıyla, ağaçtan yapılan nesnelerden ikiden fazla alınmasını yasaklardım. İzinsiz ağaçları kesenlere 15 yıl hapis cezası verirdim.

Kutupları koruma altına alırdım. İnsanların kutuplardan buz almasını yasaklardım. Kutuplarda buz kalmayınca foklar, buzulların üzerine çıkıp nefes alamazlar ve bir süre sonra da okyanuslarda boğulabilirler. Ayrıca, kutup ayıları suda yüzerler ama, sürekli suda yüzmek zorunda kalmamalıdırlar. Bu nedenle, buzullar kutup ayıları için gereklidir.

Dünyamızı koruyalım.

Akıllı öğrencilerin, en akıllılarını seçip, ileride dünyanın yönetiminde görevlendirirdim. Sağlıklı bir çevre oluşturmak amacıyla, çöp toplama kampanyaları düzenlerdim. En fazla çöp toplayana ise 80.000 TL kağıt para ve 1 numaralı kupayı verirdim.

Sanırım dünyayı yeteri kadar düzeltmiş sayılırım. Şimdi biraz dinlenmeliyim.

Sağlıcakla kalın.

Bilgehan SALDIRIM

1/A

(Visited 262 times, 1 visits today)