Dünya’nın Renkleri

Merhabalar, ben Kaan. Bugün ben çok farklı bir konuya değinmek istiyorum. Bugün eğer bir dünyayı 3 farklı renge boyamak istesem, daha doğrusu istersek bunlar hangi boyalar olurdu. Bu kişiye göre değişir. O yüzden bu blog biraz öznel yargı içerecektir. Yada bütün blog 🙂

Bence konumuza dönelim. Benim ilk rengim yeşil olurdu. Bu rengi çok sevdiğimden değil, Dünyamız yeşil ama biz karartıyoruz. O yüzden açık renkler kullanacağım. Koyular biraz kirli bir dünya gibi gösterebilir.

Yeşili seçtim çünkü bizim yaşadığımız dünyada hayvanlar ,bitkiler, ormanlar ve daha fazlası var. Ve ben bu durumun bozulmasını istemiyorum. Çünkü onlarda bir canlı.

İkinci rengim mavi olurdu. Çünkü aynı yeşil gibi bu masmavi denizler içinde çok güzel barındırıyor. Ayrıca manzarası büyüleyici….

3 ve sonuncu rengim küçücük bir kısım olması şartıyla turuncu. Evet biliyorum bu bir kuraklık rengi ama dünyada olan renklerden. O yüzden bu rengi koymazsam olmaz. Ama sadece dünyanın küçük bir kısmının turuncu olmasını isterdim. Genellikle orada yaşayanlar o şartlar altında yaşayamıyor. Ve bence herkes eşit derecede yaşamalı!

Ama lütfen doğamızı kaybetmeyelim ve bu güzel renkleri koruyalım.

İyi günler, görüşürüz!

(Visited 76 times, 1 visits today)