DÜNYAYI BEN YÖNETSEYDİM

Eğer ben dünyayı yönetebilecek bir konumda olsaydım, daha iyi ve güzel bir dünya için daha çok ağaç dikilmesini sağlar ayrıca gereğinden fazla ağaç kesilmesini önlerdim. Neden mi? Eğer dünyamızda daha fazla ağaç olursa, deprem, toprak kayması ve bunun gibi doğal afetlerin önüne geçebiliriz. Ayrıca ağaçlar dünyamızın akciğerleri olduğundan bizim için çok önemlidirler. En önemlilerinden olan yerlere çöp atılması konusu… İnsanların yerlere çöp atmasını engellerdim. Bizden sonraki hayatlara daha temiz bir dünya bırakabilmek için yerlere çöp atmamalıyız. Fakat ne kadar dersek diyelim bazı insanlar yerlere çöp atıyor ve bu benim hiç hoşuma gitmiyor.

Ben dünyamızda savaş olmasını istemezdim ve savaşların yapılmasını engellerdim. Savaşlarda bir sürü insan ölüyor, birçok aile yakınını kaybediyor. Hep birlikte barış içinde yaşamak varken neden savaşalım?

Bir de insanların hayvanları zevk için öldürmesi var ya!!! Ben olsam buna asla izin vermezdim. Zevk için ya da para için hayvanları avlamak ne demek? Birçok hayvanın bu yüzden nesli tükeniyor. Onlar da birer canlı ve bu dünyada hep birlikte yaşıyoruz. Hayvanların öldürülmesine ve işkence edilmesine kesinlikle izin vermezdim.

Aklıma ilk başta gelenler bunlar. Dünyayı ben yönetseydim çocukların ve kadınların şiddet görmesini engellerdim. Yaşlılara daha iyi bakılmasını sağlardım. Sigara gibi sağlığa zararlı şeylerin üretimini engellerdim. Yapacak çok şey var daha güzel bir dünya için ama bunun için hep birlikte elimizden geleni yapmalıyız.

Sevgiyle kalın 🙂

(Visited 336 times, 1 visits today)