Dünyayı Daha Güzel Bir Hale Getirmek

Dünyayı daha güzel bir hale getirmek için yapabileceğimiz bir sürü şey vardır. Bunları yapmak bazen çok kolay bazen de çok zor olabilir.

Eğer her şeyi yapabilecek güce sahip olsaydım ilk önceliğim dünyayı daha adaletli bir yere getirmek olurdu. Buna hemen hemen herkesin ulaşabileceği yerlere okullar, kurslar açmakla başlardım. Sonra ihtiyacı olan herkese yemek ve su yardımı yapardım. Son olarak insanlara maddi destek sunardım. Bunlardan sonra her yerın refah seviyesini arttırmak için parklar, yürüyüş yerleri inşaa ederdim. Tabi bütün bunların yanında insanlara kendilerini geliştirmek için motive edici reklamlar ve broşürler dağıtırdım.

İşsizlik oranını düşürmek için yeni işler kurup insanları o işlere çalışmaya yönlendirirdim. Aynı zamanda insanların adil maaş aldığına ve yaptıkları işlere uygun olduğunu kontrol ederdim çünkü işsizliğin az olması o ülkenin gelişmiş olduğu anlamına gelmez.

Yasaklar da olmalı tabii ki. Insanları çok sıkmamak fakat çok da rahat bırakmamamız gerekir. İlk yasak bence eğitimi fazla abartmaya konulmalıdır. Yanlış anlamayın eğitimin fazlası olmaz burda demek istediğim bir öğrenciye bir konuyu anlamasına rağmen gerektiğinden fazla ödev verilmesi gibi şeyler. Bu sistem hem öğrenciyi bayıyor hem de öğrencinin öğrenme hevesini azaltabiliyor. Bir sonraki yasağımı insanlara yapmak istemediği şeyleri zorla yaptırmaya getirirdim. Bu her konuda geçerli ister eğitim ister iş hayatı olsun. İnsan kararlarının belirli bir sonucu olduğunu fark edebilen bir hayvandır. Örnek vermek gerekirse siz kimseye zorla bir yazı yazdıramazsınız veya kimseyi zorla ders çalıştıramazsınız fakat o kişi yine de bu dediğiniz şeylerı yapar çünkü sonunda ağır bir ceza vardır. Bu yasak insanları istemediği şeyleri yapmaması hakkını korumak için konulmalıdır. Aslında yasak verilen cezalara getirilmelidir. Bu cezalar insani olmalı ve ceza verilen insana hiçbir şekile fiziksel hasar vermemelidir. Bir başka yasak ise evcil hayvanların doğaya salınmasıyla alakalı olurdu. Barınaktan veya petshoptan alınmış olması fark etmez eğer kendi evinde tutamayacak bir durumda ise başka birine veya yine barınağa testlim etmesi getekir.

Sonuç olarak bu yasaklar ve yaptırımlar genel olarak insanların daha rahat bir yaşam sürmesini sağlıyacak. Insanlar daha az stresli daha serbest bir yaşam sürebilecek. Yine genel olarak aynı kurallar olacak fakat artık güç bir kişinin elinde değil herkesin elinde olacak. Tabii ki unutmayın bütün bunlar benim görüşlerim size göre yanlış veya insanlığa zararlı gelebilir.

Son olarak eklemek istediğim bir şey var ve o da, dünya hiçbir zaman mükemmel olamıyacaktır. Dünyada insan olduğu sürece adaletsizlik, ırkçılık, çıkarcılık ve daha bir sürü kötü şey olacaktır. Insanlığın doğasında var bu. İnsan yaşamaya devam ettiği sürece dünyamız mükemmel bir yer olmayacaktır. Ne yazık ki insanlık bitince biz de burda olmayacağız

(Visited 84 times, 1 visits today)