Duru’nun Sergisi

Bayanlar ve Baylar Sergimize Hoş Geldiniz!  Bu yeni açmış olduğumuz sergimiz Duru İlkim Şevik’ in hayatını anlatmakta. Haydi o zaman gelin turumuza başlayalım.

Evet… Görmüş olduğumuz bu kumaş parçası Duru ilk doğduğunda onu sardıkları havlu. Bu Duru için büyük önem taşımakta çünkü modanın içine attığı ilk adımı temsil etmekte. Hayatının ilk kıyafeti, bütün bir dolap dolusu kıyafet arasında onun için çok özel.

Sırada eser ise Duru’nun ilk aile fotoğrafı. Bu çerçevede bütün ailesi var. Sol üstte babası, sağ üstte annesi, sol altta kardeşi ve sağ altta kendisi yer almakta. Resme bakınca insan resmen huzur buluyor. Ayrıca bu resimde Şevik ailesi bir İstanbul gezisinde yer almakta.

Hemen yanında ise Duru’nun arkadaşları ile bir fotoğrafı var. Duru o gün çok eğlendiğini özellikle belirtmemizi istedi. Duru’nun hayatta en çok önem verdiği ikinci şey arkadaşlarıdır. Ayrıca Duru herkesle arasının iyi olmasını ister. Kimseyle küs olmak istemez.

Yanda ki kutucukta Duru’nun boynundan hiç çıkarmadığı kolyesi var. Duru bu kolyeyi hiç çıkarmadığı için burada sadece bir fotoğrafı var. Bu kolyeyi üniversitede babası annesine hediye etmiş. Duru bu hikayeyi çok sevdiği için annesi Duru’ya bunu hediye etti.

Evet bayanlar ve baylar turumuzun sonuna gelmiş bulunmaktayız. Herkesi müzenin çıkışına alalım lütfen.

(Visited 79 times, 1 visits today)