Düşmüş Melekler: Hush Hush

Öncelikle herkese merhaba! 2.blog yazımla yine sizlerle birlikteyim.Bu yazımda önceki yazımda bahsetmiş olduğum Hush Hush serisinden bahsedeceğim. Beni en çok etkileyen, okuması aşırı keyifli serilerden biriydi bu kitap.Kitabın baş karakterleri aşık olunası zaten. Şimdi serimize ve serinin ilk kitabı olan Fısıltıya bir göz atalım;

 

bdgbfed

“Düşmüş meleklerin dünyasına ve Nora ile Patch’in sayfalar geçtikçe büyüyen, tutku dolu aşkına davetlisiniz. Kovulmuş bir melek ve ölümlü bir genç kızın birbirine duydukları aşka ve onları ayırmaya çalışan güçlere karşı verdikleri mücadeleye şimdi içinde Fısıltı, Çığlık, Sessizlik ve Final’i bulunduran bu setle şahit olacaksınız. Hush, hush serisi paranormal kitapların sadık hayranlarına ve heyecan dolu yeni bir seri arayan okurlara verilebilecek kusursuz bir hediyedir.”

“Okuyucuyu sarsan tüyler ürpertici bir roman… Nora’nın kötü çocuk Patch’le fırtınalı aşkı okurları kendilerinden geçirecek.”

–Publishers Weekly

“Vampirlerden ve kurt adamlardan sıkılan gerilim ve aşk romanı hayranları Hush Hush serisini hemen benimseyecekler.”

–Booklist

“Sıra dışı bir aşk hikâyesi. Okurlar Fısıltı’yı baştan sona yürekleri ağızlarında okuyacak.”

–Falcata Times

KUTSAL BİR YEMİN

KOVULMUŞ BİR MELEK

YASAK BİR AŞK…

Kovulmuş bir meleğe âşık olmak…

“Bütün sınıf arkadaşlarımın isimlerini biliyordum. Biri hariç. Yeni öğrenci… Arkamdaki sırada, serinkanlı siyah gözleri karşıya sabitlenmiş bir halde kaykılmış oturuyordu…”

“Siyah gözleri beni âdeta delip geçiyordu. Dudaklarının kenarları yukarı doğru kıvrıldı. Kalbim bir an tekler gibi oldu ve o bir anlık duraksamada, kasvetli bir karanlık duygusunun bir gölge gibi üzerime örtüldüğünü hissettim. Bu duygunun kaybolması sadece bir an sürdü, ama ben hâlâ ona bakıyordum. Gülümsemesi dostça değildi, bela kelimesini heceleyen bir gülümsemeydi. Ve vaat doluydu.”

Seriden benim gözümle bahsedecek olursak: (Tabii ki Spoiler vermeden anlatmaya çalışacağım.)

Patch karakteri en sevdiğim karakterdi. Benim için okuduğum tüm erkek karakterler arasında Patch’in hep özel bir yeri olmuştur. Gizemli karakteri karanlık bakışları ve muhteşem sözleriyle kalbimde taht kurmuş bir karakterdir.

nffgndf

“Seni öldürmeyeceğim, Nora. Benim için önemli olan insanları öldürmem. Ve sen listenin en başındasın.”

 “Güvenmeyi bilmiyorsun. Sözümü geri alıyorum. Güveniyorsun, evet, ama yanlış insanlara.”

dddd

Nora’ya gelirsek, Nora’yı hep kendime benzetmişimdir. Nora, o yüzden çok samimi gelen bir karakterdi bana göre.Tepkileri, kararları, davranışları gayet yerinde ve okurken çok güleceğiniz bir karakterdir. Kitaplarımızı Nora ağzından okuyoruz.

“Ayrıca çok hoş kokuyorsun.”dedi Patch.

“Adına duş deniyor,”dedim dümdüz karşıya bakarak. Cevap vermediğini fark edince yan döndüm.”Sabun.Şampuan.Sıcak su.”

“Çıplak. Nasıl olduğunu bilirim.”

Seriye gelirsek; Seride her şey var. Aşk, gizem, bilim kurgu, polisiye ve hafiften sezilen bir distopik dünya. Gerçekten okurken çok zevk alacağınız ve serinin her bir kitabını bitirdiğinizde hemen “Peki ya şimdi ne olacak?” diyeceğiniz bir seridir. Becca Fitzpatrick dili çok etkili bir şekilde kullanmayı biliyor. Seri 4  kitaptan oluşmaktadır;

1-Fısıltı

2-Çığlık

3-Sessizlik

4-Final

Birkaç alıntı…

“Senin için her şey bir şakadan ibaret, değil mi?”

Dilini bir kez daha dudağına bastırdı. “Her şey değil.”

“Mesela?”

“Sen.” 

“Senin koruyucu meleğinim…”

“Yani kendime ait bir koruyucu meleğim mi oldu? İş tanımın tam olarak nedir?”

“Bedenini korumak…”Gülümsemesi dahada belirginleşmişti. “İşimi çok ciddiye alırım ki bu, ilgili özneyi şahsi düzeyde tanımam gerektiği anlamına geliyor.”

“En büyük hayalin ne?” diye sordum.
“Seni öpmek.”

“Birinin seninle ilgilenip ilgilenmediğini nasıl anlarsın?” diye sordu koç.
“Onu incelerim” dedi. Patch “Ne düşündüğünü ve ne hissettiğini çözerim. Bana doğrudan açılmayacaktır, bu yüzden dikkatli olmam gerekir. Vücudunu bana doğru çeviriyor mu? Gözlerime bakıp sonra bakışlarını kaçırıyor mu, dudağını ısırıyor mu, saçıyla oynuyor mu? Nora’nın şuan yaptığı gibi mesela.”

“Korktun mu, melek?”

“Yalancı.”
“Senden korkmuyorum.”

“Belki de korktuğum… korktuğum şey…”
“Benden hoşlanmak mı?”
Cümlemi tamamlamak zorunda olmamaktan büyük bir rahatlama duyarak otomatikman “Evet diye cevapladım. İtiraf ettiğim şeyin büyüklüğünü çok geç fark ettim. “Demek istediğim, hayır! Kesinlikle hayır. Söylemeye çalıştığım bu değildi.”
Patch usulca güldü.

(Biyoloji dersi, nabız ölçme sahnesi.)
Patch elimi tuttu. Kolumdan yukarı sıcaklık yayıldı ve mideme bir yumruk olup oturdu.
“Öznenin nabzı, temas anında hızlandı,” dedi.
“Bunu yazma,” dedim.

… Ve kalbim insan olmayan bir başkası için paramparça oluyordu. Karanlık bir melek için.

… Patch çok uzakta, spor salonunun zemininde yatıyordu. Hala ölü gibiydi. İşte o anda,zamanda geri gitmek ve onunla yaşadığım her anı sil baştan yaşamak istedim. Bir gizli gülümseme daha. Paylaşılan fazladan bir kahkaha… Elektrik yüklü bir öpücük daha… Onu bulmak, aradığımdan habersiz olduğum birini bulmak gibiydi. Hayatıma çok geç girmişti ve fazla erken gidiyordu. Benim için her şeyden vazgeçeceğini söyleyişini hatırladım. Vazgeçmişti bile…

dsf

 

Ne kadar kısa kesmeye çalışsam da o kadar güzel bir seri ki alıntıları bile insanı kendinden geçiriyor. Bu şekilde distopik ve romantik kitapları sevenler için muhteşem bir seri, kesinlikle tavsiye edilir. Bu arada instagramda da blog yazıyorum kitaplar hakkında, bakmak isterseniz linki aşağı bırakıyorum ve bir sonraki yazımızda görüşmek üzere diyerek yazımı sonlandırıyorum.

https://www.instagram.com/basbelasiwhovian/

Kaynaklar

Kitap yurdu – hush hush serisi

Fısıltı kitabı

(Visited 634 times, 1 visits today)