Düşünme Kanunu

     “Zihninizde canlandırabildiğinizi, elinizde de pekala tutabilirsiniz.” diyor yazar Rhonda Byrne dünyaca ünlü “Sır”, namı diğer “The Secret” kitabında. Çekim yasası, aklımızdan geçirdiğimiz her bir fikrin sonunda insan bedeninin ve ruhunun evrene çeşitli frekanslar yolladığını savunur.  Evrene yolladığımız her bir frekans, manyetik güçlerin etkisiyle birlikte hayatımız boyunca etrafımızda dönmekle beraber sürekli karşımıza çıkar ve biz bunun ismine tesadüf adını veririz. Tesadüf dediğimiz olayların hepsi, bizim tahayyül ettiğimiz her düşüncenin soyut gerçeklik kafesinden kurtulup somut şekilde karşımıza çıkmasıdır. Aslında bizim tesadüfen gerçekleştiğini sandığımız her bir olay, soyut düşüncelerimizin somut eserleridir. 

“Düşüceleriniz tohumlar gibidir ve kaldıracağınız hasat, ektiğiniz tohumlara bağlıdır.”

“Hayal edebildiğin her şey gerçektir.”

Rhonda Byrne

     Sanılanın aksine çekim yasası dileklerimizin gerçekleşmesi değil, fikirlerimizin yaydığı enerji sonucu kelepçelerinden kurtulmuş olaylar silsilesidir. “İnsanoğlu ağzından çıkan cümlelerin ve beyninde oluşan düşüncelerin bütün evreni dolaşıp tekrar ona geri döndüğünü bilse, çok daha dikkatli olurdu.” Diyen Albert Einstein de çekim yasasını yaşadığı zaman diliminde sıkça dile getirmekle kalmayıp hayatını adeta düşünceleriyle şekillendirmiştir. Bunun ışığında, hayatımızı kaba ve yontulmamış bir taş olarak düşünürsek, yaşamımız boyunca fikirlerimiz o taşı yontacak heykeltıraş olduğunu söyleyebiliriz. 

“Ne isterseniz ona sahip olabilirsiniz tabii eğer düşüncelerinizle hamuru nasıl şekillendireceğinizi biliyorsanız.”

Rhonda Byrne

     Çekim yasasına göre başarmak istediğimiz olguyu ‘başarmış’ gibi düşünerek beynimizi kandırırsak; fikirlerimiz evrene salınır ve manyetik güçlerle aynı frekanstaki bütün benzerlikleri mıknatıs gibi kendisine çeker. Gönderdiklerimizin ana kaynağına yani bizlere ulaşması sayesinde ise, başarmak istediklerimizin gerçekleşme olasılığı binlerce kat artıyor. Velev ki, günümüzde sıkça karşımıza çıkan ve çoğu kişinin de hayat felsefesi olan “İnanmak başarmanın yarısıdır.” sözü ise tam da bu olgudan doğuyor. Dahası; Rhonda Byrne, “The Secret” kitabında bunu insanlığa hayatın sırrı olduğunu söylüyor ve Beethoven, Einstein, Goethe ve Picasso gibi hepimizin tanıdığı bu isimlerin bu gizli sırrı bildiklerini açıklıyor.

“İlk adım olarak inanın. Tüm merdiveni görmek zorunda değilsiniz, yeter ki siz ilk adımı atın.” Martin Luther King

“Bir şey istediğin zaman, bütün evren arzunun gerçekleşmesi için işbirliği yapar.”

Rhonda Byrne

     Tıpkı yer çekimi gibi, çekim yasası da bizler fark etmesek de gerçekliğin birer parçasıdır. Nasıl ki yer çekimi kanunu cisimleri çekiyorsa çekim yasası da fikirlerin evrendeki benzerliklerini kaynağına çeker. İnsan da mıknatıs işlevi görür, bedeni iki kutba ayrılır. Ruhumuzun etrafına donanmış aura dediğimiz kavram, kendi frekansı ile uyumlu olanları kendisine çeker fakat uyumsuzları ise kendisinden uzaklaştırır.

“Çekim yasası der ki: Hayatta yaşadığınız bütün deneyimler, aslında düşüncelerimizin bir sonucu.”

Nil Gün

    Biz insanoğlu, kendi hayatlarımızın başyapıtıyız ve onu şekillendirmek sadece bizim elimizde. Mutlak mutluluğu başka yerlerde arayanlar, boşuna uzaklarda aramasınlar çünkü o, yalnızca sizin içinizde saklı ve onu kazıp çıkarmak sadece sizin elinizde.

 “Sizin mutluluğunuzdan sorumlu tek bir kişi var, o da sizsiniz.” 

“Çekim yasası istediklerinizden ya da istemediklerimizden yana bir taraf tutmaz. Bir şeye odaklandığınızda, bu her ne olursa olsun, onu gerçekleşmeye davet etmişsinizdir.”

Rhonda Byrne

(Visited 12 times, 1 visits today)