Duygularla Yolculuk

Mutluluk,öfke,hırs,heyecan,üzüntü ve daha birçok duygu…

Hepsini içimizde barındırırız.Kimimizde öfke, kimimizde mutluluk, kimimizde heyecan baskındır ve bir şekilde bu duyguları birbiri arasında dengeleriz. Peki bu duygular  birbiri ile uyum içerisinde midirler ?

mutluluk heyecan öfke üzüntü ile ilgili görsel sonucu

Bir gün mutluluk,heyecan,öfke ve hırs birbirlerini daha iyi tanımak ve insan bedeninde birlikte uyum içinde yaşamak için uzun bir yolculuğa çıkarlar.

Yolculuğa başladıktan bir saat sonra duygular benzinliğe uğramaya karar verir. Benzinlikten hem benzin alacaklardır hem de kendilerine yolda acıkmamak için birer yolluk alacaklardır.Benzinlikte işlerini hallettikten sonra arabaya binerler ve yolculuğa devam ederler.Mutluluk ve heyecan çikolatalarını açıp yemeye başlamıştır ve hallerinden oldukça memnundur.Mutluluk ve heyecandaki çikolataları gören öfke ve hırs da çikolatalarını açmaya karar vermiştir fakat onlar mutluluk ve heyecan kadar şanslı değillerdir çünkü  çikolataları kurtlu çıkmıştır. Bunu gören hırs ve öfke çok sinirlenirler ve geri dönüp benzinciden hesap sormak isterler.

Öfke der ki : Ben boşuna mı bunlara para verdim,bozulmuş bir şey yemek zorunda mıyım ?

Hırs da öfkenin gazına gelip “Evet ya hadi gidelim ve onlara dava açalım.” der.

Bunun üzerine mutluluk “Saçmalamayın ben sizinle çikolatamı  paylaşırım heyecan da paylaşır ve mutlu mesut yolculuğumuza devam ederiz. Öfke her şeye bu kadar öfkelenirsen sonunda zararlı çıkan sen olursun. Hırs sen de bu kadar basit ve küçük hatalarda gaza gelmemelisin eğer böyle yaparsanız ben de heyecan da kalkıp gider çünkü öfkenin ve fazla hırsın bulunduğu yerde durmak istemiyoruz.”der.

Öfke ve hırs mutluluğun dediğine kulak asmazlar. Hırslarından ve öfkelerinden arabadan inip benzinliğe  kadar yürümeye başlarlar. Bu sırada mutluluk ve heyecan keyifle gidecekleri tatil yerine yolculuklarını sürdürürler.

Öfke ve hırs yürürlerken birbirlerini o kadar gaza getirirler ki hayatlarındaki tek amaç o benzinciden  öç almak haline gelmiştir.Yürürlerken çok yorulurlar ve başka bir benzincide su almak için dururlar. Sularını içtikten sonra Hırs  benzinciye bir önceki benzincinin bozuk ürünler sattığını söyler ve benzinciyi ondan müşteri çalması ve haberi yayması için hırslandırır.Öfke de benzinciyi daha da gaza getirir.Benzinciden çıktıktan sonra hırsın ve öfkenin içi biraz olsun rahatlamıştır.En sonunda çikolatalarını aldıkları benzinciye giderler ve çikolataların hesabını fazlasıyla hırslı ve öfkeli bir şekilde sorarlar.Bunun üzerine benzinlikte çalışan adam çok özür diler ve onlara bir iki paket dolusu çikolatayla geri döner.Öfke ve Hırs adamın bu nazik davranışını görünce çok mahcup olur ve öbür benzinciye çikolata aldıkları benzinlik hakkında kötü şeyler söyledikleri için çok pişman olurlar.

Benzinlikten çıktıktan sonra anlarlar ki öfke ve hırs duygularını kesinlikle kontrol etmelidirler eğer bu kadar sorun yapmasalardı mutluluk ve heyecan gibi şu an tatil yerinde eğleniyor olacaklardı.Ayrıca mutluluk ve heyecan gibi önemli ve iyi iki arkadaşını da kaybetmeyeceklerdi.

(Visited 53 times, 1 visits today)