E-Kitaplar Ücretli mi Olmalı?

Merhabalar! Bu ay sizlerle birlikte çok ilgimi çeken ve uzun uzun araştırdığım bir konuyu konuşacağız! Konumuz; e-kitaplar ücretli olarak satılmaya devam mı etmeli yoksa internet ortamında
herkesin erişimine açık mı olmalı? O zaman haydi başlayalım!

Bugünkü konumuzun aslında normal kitaplar için de geçerli olduğunu düşünüyorum çünkü günümüzde de bütün kitapların fiyatları giderek artıyor ve bence okumak paralı olmamalı. Yani isteyen herkes bu imkana ulaşabilmeli. Ancak günümüz şartlarıyla tabi ki parayla satılmalı, fakat dediğim gibi az bir miktarda olmalı ve bu imkana isteyen herkes ulaşabilmeli bence. Okumak aslında eğitim almak gibi bizim bir hakkımız. Eğitim nasıl bir kakkımızsa ve ücretsiz alınabiliyorsa aynı şekilde okumanın da öyle olması gerektiğini savunuyorum. Ve ben hangi tür ve nasıl bir kitap olursa olsun kitap okumanın çok faydalı olduğunu düşünüyorum çünkü aslında okuma hızımızı, kelime darcığımızı her yönden arttırıyorlar. Ben kitap okumayı gerçekten çok severim ancak e-kitap olarak , elektronik bir şekilde kitap okuyamam , okumayı da gerçekten hiç sevmem bunu da buraya da küçük bir dipnot olarak düşmek istedim;)

Sizler bu konu hakında ne düşünüyorsunuz? E-kitap mı, yoksa yıllardır alışkın olduğumuz normal kitaplardan mı okumayı tercih ediyorsunuz? Düşüncelerinizi benimle paylaşırsanız çok mutlu olurum ve bir sonraki blogumda görüşmek üzere!

Ayrıca e-kütüphaneler hakkında yazdığım blogumu da okuyarak bu konu ile ilgili görüşlerim hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz:) (Linkini aşağıya bıraktım.)

Kütüphaneler Yok Mu Olacak?

 

(Visited 5 times, 1 visits today)