Efsane kardeşler

Herkese merhaba. Bu blogumda size iki efsane kardeşleri anlatacağım. Bunlar Venus Williams ve Serena Williams. Kendilerini teniste kanıtlamış ve Dünya’nın en iyileri arasındadırlar. Hayatlarında birçok başarıya sahip olmuşlardır. Bu iki özel kız kardeşin birbirinden farklı yetenekleri vardır. İsterseniz şimdi onlar hakkında sizlere birkaç bilgi vermek istiyorum.

serena ve venüs williams ile ilgili görsel sonucu

Venus Williams, 17 Haziran 1980 yılında Kaliforniya’da doğmuştur. 1.85 boyunda ve 75 kg dır. 1994 yılında yani 14 yaşında profesyonel tenis oyuncusu olmuştur. 10 yaşına geldiğinde attığı servisler saatte 100 mil gidebiliyordu, bu sayede Amerika genç rakiplerini 63 – 0 önüne geçiriyordu. Zorlu bir çocukluk döneminden yükselmiştir. 1997 yılında Venus Williams Açık Çağ’da ABD açık finalistlerinin ilki olmuştur. 2000 yılında Wibledon’u ve US Open’ ı kazanmıştır ve Reebok ile 40 milyon dolarlık bir anlaşma yapmıştır. 2007 yılında Wimbledon’da Marion Bartoli’yi yenmiş ve şampiyon olmuştur. Kardeşine göre daha hızlıdır. Ayrıca Venus Williams’ın oyun stili genellikle backhand dir.

venüs williams ile ilgili görsel sonucu

Serena Williams, Venus Williams’ın kız kardeşidir. Serena Williams 26 Eylül 1981 yılında Saginaw, Michigan, Amerika’da doğmuştur. Boyu 1.75 dir. Yani ablasından kısadır. Kilosu ise 70 kg dir.  23 Grand Slam şampiyonluğu ve çift kadınlarda üç, tek olimpiyatta da altın madalyası vardır. Ayrıca 40 yılın en iyi 17. Tenis oyuncusu seçilmiştir.  Dünyada şu anda en çok para kazanan kadın sporcusudur. 2013 Haziran ayında düzenlenen Fransa Açık’ta Maria Sharapova’yı yenerek 11 yıl aradan Ronald Garros’ta şampiyonluğa ulaşmıştır.

serena williams ile ilgili görsel sonucu

Serena Williams hücum oyunlarında sertliği ile bilinen bir oyuncudur. Servisleri dışında da forehandi de çok iyidir. Bitirici voleleri ile de çoğu zaman rakiplerine karşı üstünlük kazanmıştır. Serena Williams zaman zaman da agresif return vuruşlarıyla da ön planda kendini göstermiştir. Serena Williams, ayrıca pek çok otoriteye fiziğe dayalı güç tenisinin tarihteki en önemli örneklerindendir. Kariyerinde geriye düştüğü pek çok maçı çeviren Serena Williams, tenis tarihinde üç ayrı grand slam şampiyonluk yolunda maç puanı kurtararak kazanan tek oyuncu unvanını da almış olmuştur. Serena Williams, ablası Venus Williams’a göre daha sert vuruşlar yapar ve daha güçlüdür.

serena williams ile ilgili görsel sonucu

Kim istemezdi ki hayatında böyle iki süper kardeş olmak. Hem birbirlerinin en yakın arkadaşları hem de sırdaşları olmuşlardır artık.

Kaynakça: https://tr.wikipedia.org/wiki/Venus_Williams

https://tr.wikipedia.org/wiki/Serena_Williams

(Visited 115 times, 1 visits today)