Eğer Bana Bir Güç Verilseydi

Eğer bana özel bir güç verilseydi ben bunun istediğim zaman istediğim hayvana dönüşme gücü olmasını isterdim. Çünkü her hayvanın bizden çok daha üstün güçleri vardır. Örneğin çok uzak bir yere hızlıca gitmem gerekiyorsa kartala dönüşürüm. Eğer tehlikeli bir yerdeysem aslana veya kaplana dönüşmem gerekir ya da yüzerek bir yere gitmem gerekseydi bir balığa dönüşürdüm.

Ama ben en çok kartala dönüşmek isterdim. Çünkü kartala dönüşüp gökyüzündeki ilginç şeyleri görebilirdim. Dünyadaki en güzel yerlere uçarak gidebilirdim ve oradaki insanların hangi dillerde konuştuğunu öğrenebilirdim. Oradaki ünlü kişileri görebilirdim yani İspanya’ya gitsem oradaki takımların maçlarını rahat bir şekilde izleyebilirdim. Oranın geleneklerini öğrenebilirdim ve onların nasıl yemekleri olduğunu da görebilirim ve oradaki insanların nasıl yaşadıklarını da öğrenebilirim.

Peki acaba gerçekten istediğimiz hayvana nasıl dönüşebiliriz. Benim çok sevdiğim bir çizgi film var. Adı Kratt Kardeşler. Kratt Kardeşler’de hayvanlara dönüşüyorlar. Genellikle hayvana dönüşenler Martin ve Chris oluyor. Zaten onlar Kratt kardeşler. Onların hayvanlara dönüşmesini sağlayan kişi Aviva, Martin ve Chris’le beraber hayvanlar hakkında bilgi topluyor. Bu bilgileri kullanarak da bir disk yapıyor. Kratt Kardeşler de bu diski Aviva’nın yaptığı dönüşüm giysisinin ortasında bir yere takıp hayvana da dokunup hayvana dönüşebiliyor. Aviva da bilgiler sayesinde hayvana dönüşmelerini sağlıyor. Her gün yeni hayvanlarla tanışıyorlar. Ama bazen onları hayvanları hiç sevmeyen Zack, Gurme ve Donita durdurmaya çalışıyor.

Tabi ki de bu sadece bir çizgi film ama belki bilim adamları bu çizgi filmdeki fikirlerden yararlanarak yakında insanları hayvanlara dönüştürmeyi başarabilirler. Çünkü bu çizgi filmde kullanılan yöntem bana çok mantıklı geldi.

Yazar: Kaan Tekin

(Visited 117 times, 1 visits today)