Elif’in Dileği

Elif adlı bir çocuk vardı. Bir gün Elif okulda oynarken, bir şeyi merak etmiş. O da okulun laboratuvarıymış. Öğretmeni Ali bey onları ortaokulda laboratuvara götürecekmiş. Elif henüz ilkokul ikinci sınıf öğrencisiydi. Elif öğretmenini eninde sonunda ikna etmeyi başarmıştı. Öğretmeni, – Elif senin laboratuvara gitmen için sana ödev vereceğim. Tamam mı? dedi. Elif’ten bir ses çıkmamıştı.

Elif ödevini bitirmediği için yani yapamadığı için hafta sonu okula gizlice gidip laboratuvara gitmişti. Laboratuvarın kilitli olduğunu sanıyordu. Ama anahtarı hala laboratuvar kapısının üzerindeydi. Elif içeri girip ortada duran bir şeyleri karıştırıp yanlışlıkla bir iksir yapmıştı. Elif onu deneyince şöyle bir şey düşünmüştü: Laboratuvara girmek için bir dilek tutmuştu, iksir yüzünden de hayatının bir anda değiştiğini sanmış.

Pazartesi günü Elif ödevini anlamadığı için telaşlı değildi çünkü o çoktan laboratuvarı görmüş. Hatta bir iksir bile yapmıştı. Öğretmeni Elif’ten ödevi istedi. Elif ödevi hiç yapmadığı için azıcık üzgündü. Öğretmeni gülümseyerek Elif’e baktı. -Elif’ ciğim bu zaten daha işlemediğimiz bir konuydu dedi. Zaten bu konuyu 4. sınıfta işleyecektik. Onun için yapmanı beklemiyordum dedi. Elif bunları duyunca rahatladı. Öğretmenine bir daha laboratuvarı karıştırmayacağına söz verdi.

(Visited 49 times, 1 visits today)