Gizemli Adres

Benim adım Efe, 9 yaşındayım. Babamın adı Esat, annemin adı Elif ve kardeşimin adı Toprak Ege Karacan’dır. Ailemi çok seviyorum.

Bir gün ben 5 cm’lik dikdörtgen şeklinde bir taş aldım. Çakmakla taşın üstüne iki göz, bir ağız ve vücut çizdim. Vücudun üzerine kalp çizdim. Sonra ip bulup hem resim yaptığım taşı hem de ipin yanına 10 tane taş dizerek kolye yaptım. Güzel bir kutu bulup yaptığım şeyleri kutunun içine koydum ve çantamın içine attım. Annem sabah beni uyandırdı ve okula gittim. Okulda bir tane mektup yazdım. İçerisine kalpler çizdim. Bir adette annemin fotoğrafını koydum. Ders başladı. Dersimiz Türkçe idi. Zil çaldı ‘ZIRRRRR!’. Tenefüse çıktık. Ama ondan önce mektubumu ve kutumu sıranın altına koydum. 10’dk sonra tenefüs bitti ve sıranın altına baktığımda mektubum ve kutum yerinde yoktu. Çok üzüldüm. Çünkü çok severek yaptım. Öğretmenim gelir gelmez ona koşarak: ” Öğretmenim benim anneme yaptığım hediyeler sıranın altındaydı ama kayboldu.” dedim. Öğretmenim sınıfta herkese sordu. Fakat herkes görmediğini söyledi.

Bir daha ki tenefüs elimi cebime attım ve bir kağıt buldum. Üstünde bir adres yazıyordu. Üzerinde adres olarak Beştepe Koleji (parktaki kaydırağın yanı) yazıyordu. Koşarak gittim. Toprağı kazarak kutu ve mektubu buldum. Ama bunu bana kimin yaptığını bulamadım. Birisi bana şaka mı yaptı acaba? diye kendi kendime sordum. Sonra bir yandan üzgün bir yandan sevinçliydim. Eve gitme vakti geldiğinde kutu ve mektubumu çantama koydum. Eve geldiğimde annem neden bu kadar mutlu olduğumu sordu. Ben de pazar günü olduğunda sana söylerim, dedim. Pazar günü geldi ve babam çiçek almak için dışarı çıktı. Eve çiçekle döndüğünde hep beraber anneler günün kutlu olsun çiçeğini verdik. Ben de anneme hazırlamış olduğum mektup ve kutuyu verdim. Annem kutuyu açtığında ipin etrafına taşlarla dizili ortasında benim resim yaptığım gülen yüzlü taş olan kolyeyi görünce melekler gibi uçtu ve kolyeyi hemen boynuna taktı. Mektubumu okudu ve çok duygulandı. Pazar günü ailemle çok eğlendim. İyi ki varsın anneciğim. Anneler günün kutlu olsun. Sen dünyanın en güzel annesisin.

NOT: Öğretmenim sizin de anneler gününüz kutlu olsun. Sizi seviyorum.

(Visited 5 times, 1 visits today)