ELLİ YIL SONRA YAŞAYACAĞIMIZ YER NASIL OLACAK

Elli yıl sonra yaşadığımız yerinin çok güzel bir yer olacağını hayal ediyorum.

Çok yüksek binalar olmayacak, tek katlı, bahçeli evler olacak. İçinde spor alanları olan büyük parklar olacak, bütün ağaçlar meyve ağaçları olacak, bisiklet yolları olacak, çimler büyümeyecek, hep kısa kalacak. Parklarda saldırgan olmayan köpekler olacak, tırmalamayan kediler olacak, havada kakasını yapmayan kuşlar olacak.

İnsanlar su üstünde batmadan yürüyecek, uçan arabalar olacak, bu arabalar için havada yollar olacak, havada duran benzinlikler olacak. bu arabalarda tablet, televizyon olacak. her istediğimiz yapan robotlar olacak. Alacağımız oyuncaklar istediğimiz anda istediğimiz renge dönüşecek.

Televizyonda ne istiyorsak onu izleyeceğiz, televizyona baktığımızda bizim ne izlemek istediğimizi anlayacak. Telefonların şarjı hiç bitmeyecek, konuştukça şarj olacak.

Okulda defter, kitap, kalem olmayacak, öğretmenin her söylediği beynimizde kalacak, beynimiz başka bir şey düşünmeyecek, her şeyi hatırlayacak. İnsanların arkada da iki gözü olacak. Eşyalarımızı koyduğumuz çantalarımızı taşımayacağız, çantalarımız bizi takip edecek. Balonları biz şişirmeyeceğiz, balona şiş dediğimiz de balon kendisi şişecek.

Sinirlenmeyen, hep mutlu olan insanlar olacak, kavgalar olmayacak, herkes arkadaş olacak, dünyada savaş olmayacak, herkes güler yüzlü olacak, her kesin gözleri mavi olacak, her şey parasız olacak.

(Visited 26 times, 1 visits today)