ELON MUSK

Ben bazı yollarda katılıyorum ama bazen katılmıyorum. Mesela 80-100 saat çalışıp maaşı iyi olabilir ama bu sefer işçiler çok çalışacak.Ve bu şekilde para içi çalışılır mı, bence çalışılır.Çünkü zaten işçilerin şikayeti kıtlık, bundan dolayı çalışılır. Musk, “Çalışması daha kolay yerler var ancak kimse dünyayı haftada 40 saat çalışarak değiştirmedi.” diyerek, işçilerin daha çok çalışması gerektiğini öne sürdü.” Bilmiyorum bence çok haklı değil.

Musk, işçilerin haftada çalışması gereken saatin 80 ile 100 arasında olduğunu iddia ederek, bunun “sürdürülebilir” bir rakam olduğunu iddia etti.

Bence sürdürülemez çünkü bir daha söylüyorum, iyi para yoksa 40 saat çalışmaz bir insan. Twitter’da bir kullanıcı tarafından sorulan ‘Dünyayı değiştirmek için kaç saat çalışmak gerekir?’ sorusuna Elon Musk, “Çalışması daha kolay yerler var ancak kimse dünyayı haftada 40 saat çalışarak değiştirmedi” dedi. Musk, işçilerin ‘dünyayı değiştirmek’ için haftada 80-100 saat arasında çalışması gerektiğini öne sürdü. Cevabında kendi şirketini kasteden Musk’a göre 80 saat sonrasında acı katlanarak artıyor. Bence bilmiyorum ama para için bir insan çalışılır mı bilmem.
(Visited 214 times, 1 visits today)