En Büyük Hayalim

Benim hayalimdeki okul, farklı hedefleri olan ve özel çocuklara eğitim verecektir. Bu şekilde okulda farklı düşünebilen ve ülkemize çeşitli alanlarda hizmet edebilecek çocuklar yetişecektir.

Öncelikle okulun kocaman bi kampüsü olacaktır. Bu okulun birkaç tane binası olacaktır. Bilime, spora ve sanata çok önem veren bu okulda voleybol sahası, basketbol kortu, tenis kortu, futbol sahası, hentbol sahası, buz pateni pisti, atölyeler ve laboratuvarlar bulunacaktır. Bu farklı binalar arasında bisiklet yolu bulunacaktır. Bu şekilde her kullanılan bisikletten, bisikletin üstündeki güneş panelleri sayesinde, enerji üretilecektir.

Okul tamamen çevre dostu olacaktır. Okulun çatısında güneş panelleri olacaktır ve duvarları ecobricklerden oluşacaktır. Bu şekilde çevreyi kirleten plastik oranı azalacaktır ve okulda ciddi bir enerji üretimi gerçekleşecektir.

Öğrenciler okula sınavla seçilecektirler. Bu sınavlarda öğrencilerin yaratıcılığı, farklı alanlarda edindikleri bilgi seviyesi yani genel kültürü, problem çözme yeteneği ve hızı ölçülecektir. Sınavdan sonra yapılacak olan mülakatta çeşitli sorular sorularak sorgulamayı sevip sevmediğini, meraklılığını ve araştırmaya olan tutkusu ölçülecektir.

Öğretmenler ise titizlikle seçilecektir. Kendi alanı hakkında bilgi seviyesi, yaratıcılığı, öğrencilere karşı yaklaşımı, öğrencilerinin ne istediğini bilmesi ve ona göre öğrencilerine bilgi aktarımı ölçülecektir.

Okulun çevresi ağaçlarla çevrili olacaktır ve öğrencilerin etrafta rahatça gezebileceği parklar ve yürüyüş yolları bulunacaktır.

Okulda kantin yerine yemekhane bulunacaktır. Her gün farklı ve taze yemeklerin bulunacağı bu yemekhane sayesinde öğrenciler sağlıklı yemekler yiyebileceklerdir. Ayrıca su ihtiyaçlarını da oradan karşılayabileceklerdir.

Sınıflar en fazla on beş kişiden oluşacaktır. Öğrencilerin rahat edebilecekleri, tek kişilik ve rahat sıralar bulunacaktır. Her sınıfta akıllı tahtalar ve her öğrenciye özel tabletler olacaktır. Kağıt israfının önlenmesi için kitaplar değil, öğrencilere verilecek olan tabletler kullanılacaktır.

Yukarıda söylediklerimin ışığı altında hayalimdeki okul farklı alanlara ilgi duyan farklı, duyarlı ve saygılı bireyler yetiştirilebilmesi için uğraşacaktır. Öğrencilere yeni bilgiler öğrenmenin ne kadar eğlenceli bir süreç olabileceğini göstermek bu okulu başarıya ulaştırabilir.

(Visited 63 times, 1 visits today)