En Büyük Zaman Hırsızı: Kararsızlık

Hayat ve zaman ayrılmaz birer ikili… Düşünsenize hayatta zamanla var olup zamanla yok oluyoruz. Hayatta geçirdiğimiz her dakika her saniye bizim için çok değerlidir. Bu değerli anılarımızı korumak ise bizim en birinci vazifemizdir. Ama her ne kadar korumaya çalışsak da karşımıza engeller çıkabilir. Bu engellerden biri de kararsızlıktır. İnsanları yiyip bitiren kararsızlık. Bana göre en büyük zaman hırsızı olan kararsızlık …

İnsanlar düşünüp düşünüp bir karar veremedikten sonra hiçbir şey yapmamaya karar verir. Bunun sonunda geçireceği eğlenceli vakitleri yok eder. Kararsızlık kötü bir şey evet ama kararsızlıktan tek başına kurtulmamız mümkün değil. Eğer ciddi bir anlamda kararsızlık sorunu çekiyorsanız psikologa danışmanız gerekebilir. Bunun dışında kendinizi motive etmelisiniz. Müziğin sesi ve doğanın güzelliğinin birleştiği ortamlarda ruhumuz rahatlar ve sıkıntılardan bizi kurtarır. Ama siz bu eşsiz manzara bittiğinde tekrar hayatın içine karışırsınız. Çünkü İnsanlar artık pozitif düşünmek yerine negatif düşünüyor. Böylece güzel olan şeyler onların düşmanı haline geliyor. İşte kararsızlık bence bir nevi hayatın bize karşı gelmesi demek.

Kararsızlık hayatı mahvediyor. Pozitif düşünceleri eğlenceli anları umursamayıp suya atıyor. Şunu biliyorum yetişkin olmak zor çünkü aldığınız kararlar sadece sizi değil ailenizi de etkiliyor. Yetişkinler karar vermekte zorlanıyorlar çünkü verdiği kararlar onlar için çok önemli. Ama biz çocuklar neden zorlanırız karar vermekte işte bunu anlamıyorum. Acaba kararsızlık doğuştan kazandığımız bir duygu mudur? Çünkü tüm hayatımızı hatta geleceğimizi etkileyen çok ciddi bir durum bu.

Uzmanlara göre kararsızlık kronik bir rahatsızlık haline gelebilirmiş, buna da ‘’ABULİA’’ deniyormuş (Alıntıdır). Açıkçası bazen benimde kararsız olduğum durumlar olabiliyor. Bu durumlarda yapmak istediğim şeyleri yapamıyorum.

İşte tam da bu yüzden kararsızlık konusunu ele aldım. Ve bu konuyu araştırırken aslında hayatta karar verilmeyecek hiçbir şey olmadığını anladım. Evet ince eleyip sık dokursak karar vermekte zorlanırız. Sanırım olayları zamana bırakmamız ve biraz da gözü kara olmamız lazım. Kararsızlığın hayatımızı esir almasına izin vermeyin. Çünkü zaman çok önemli ve biz onu kararsız kalarak boşa geçirirsek büyük bir yanlış yapmış oluruz.

(Visited 279 times, 1 visits today)