En Çok Hasılat Yapan 10 Marvel Filmi

Film yazılarıma bir yazılık bir ara verdikten sonra yeniden dönüyorum. Bu yazımda en çok hasılat yapan 10 Marvel filmini derledim. Unutmayın sadece Marvel filmleri.

ant-man-afis

10-Ant-Man:

Toplam hasılat: 400 Milyon dolar.(yaklaşık)

Boyunu küçülterek gücünü arttırma gibi inanılmaz bir kabiliyete sahip olan uzman hırsız Scott Lang, içindeki kahramanı kucaklamalı ve akıl hocası Dr. Hank Pym’e, Ant-Man kostümünün ardındaki sırrı, yükselen tehlikelere karşı koruması konusunda yardım etmeli. Tüm engellere rağmen, Pym ve Lang dünyayı kurtaracak bir plan yapmak zorundalar.

 

 

04-thorjpg-728x7289-Thor:

Toplam hasılat: 449.3 Milyon Dolar.

Thor (İskandinav mitolojisine göre şimşek tanrısı) babası Odin tarafından Asgard’dan Dünya’ya sürgün edilir. Sadık yoldaşı Mjolnir(Thor’ un çekici) ile birlikte maceralar yaşarlar. (devamını o kadar merak ediyorsanız gidin filmi izleyin 🙂 )

 

07-iron-manjpg-728x7288-Iron Man:

Toplam Hasılat: 585.2 Milyon Dolar.

Ünlü bir mucit ve milyarder aynı zamanda da Stark Endüstrileri’nin Sahibi olan Tony Stark bir terörist tarafından kaçırılır. Onu serbest bırakmaları için Stark’tan onlara bir füze yapmalarını ister. Stark ise her zamanki aklını kullanarak  füze yerine aslında ilk Iron Man zırhını yapmıştır. Füze yaptığını sanan teröristler Stark ne isterse vererek aslında kendi sonlarını hazırlamışlardı.(Aynı şeyi her film için söylemeyeceğim.)

 

02-iron-man-2jpg-728x7287-Iron Man 2

Toplam hasılat: 623.9 Milyon dolar.

Iron Man serisinin 2. Filmi olan film de intikam aşkı ile yanıp tutuşan bir adamın 124 dk. boyunca Stark’ı öldürmeye çalışmasını izliyoruz.

 

03-thor-the-dark-worldjpg-728x7286-Thor: The Dark World:

Toplam hasılat: 644.8 Milyon dolar.

Thor filmini devamı olan film’ de kara elfler ile mücadele eden Thor ve yoldaşları zorlu bir maceraya atıldı.

 

12-captain-america-the-winter-soldierjpg-728x7285-Captain America: The Winter Soldier:

Toplam hasılat:728.8 Milyon dolar.

Kaptan Amerika’nın ilk filminde ölen  ve Steve’in sadık yoldaşı ve en iyi arkadaşı olan Bucky Barnes geri dönmüştür. Ama beyni yıkanmış bir şekilde. Görevi is  en iyi arkadaşı olan Steve’i öldürmektir.
4-Guardians of the Galaxy:

Toplam hasılat: 774.2 Milyon dolar.

Peter isimli çocuğun annesi ölüm döşeğindedir. Ölmeden ona babasının saf ışıktan oluşmuş bir melek olduğunu söyler. Peter ağlayarak odadan çıkar ve bir uzay gemisi tarafından kaçırılır. İşte her şey böyle başlar.(Merak ettiniz değil mi? Çünkü bilerek sonunu havada bıraktım gidin izleyin. 🙂 )

Son 3’e geldik. Ama bundan önce anılmaya değer bir filme daha bakalım.

Özel-Captain America: The First Avenger:

Toplam hasılat: 370.6 Milyon Dolar.kaptan-amerika_ilk-yenilmez

İkinci dünya savaşı sırasında  Almanya ve Amerika bir savaş içinde olduğundan, Amerika asker potansiyeli olan gençleri askere almaktadır. Bu gençlerin arasında ülkesine adeta aşık olan Steve Rogers vardır. Ama Steve’ in çelimsiz oluşu onu asker olmasını zorlaştır. Steve askere girmeyi beş kere dener ve son denemesinde bu kadar istekli oluşu Dr. Erskine’ı meraklandırır. Dr. Erskine ona neden asker olmak istediğini sorunca ‘’Kimseyi öldürmek istemiyorum. Ben sadece zorbalardan hoşlanmam’’ cevabını alınca bu Dr. Erskine’ ye yeter. Steve bir proje için denek olmuştur. Ama  bu proje başarılı olunca Steve cüsseli bir adama dönüşür.
3-Iron Man-3:

Toplam hasılat: 1.395 Milyar dolar.

(Bütün Iron Man filmlerinin listede olduğunu var sayarsak galiba en sevilen Marvel karakteri Iron Man)10-iron-man-3jpg-728x728

Bu filmde sevgili kahramanımız Tony Stark birkaç terörist ya da bir intikamcı adamdan fazlası ile karşı karşıya. Bu filmde birkaç düzine özel güçleri olan insanlarla karşı karşıya.

(X-Man’deki mutantlar gibi)
05-age-of-ultronjpeg-728x7282-Avengers:Age of Ultron:

Toplam hasılat: 1.215 Milyar dolar.

Avengers filmindeki büyük zaferden sonra Tony Stark’ın yaptığı teknoloji sahibine savaş açıyor. Ama büyük bir savaş.

 

theavengers2012poster1-Avengers:

Toplam hasılat: 1.519 Milyar dolar.

Hulk, Iron Man, Hawkeye, Black Widow, Kaptan Amerika ve Thor’un bulunduğu kahramanlar ekibidir. Loki’nin (Thor’un kötü, aynı zamanda üvey kardeşi) dünyaya saldırması ve Avengers’ın dünyayı korumaya çalışması üzerine kurulu bir film.

 

 

 

Yani bu 11 filmden Marvel’ın toplam hasılatı 8,688,800,000 dolar yani 26,066,400,00 Türk lirası. Ama sadece bu 11 filmden. Bu rakamlar benim telaffuz bile edemediğim rakamlar. Sadece 11 filmden dünya nüfusunun yaklaşık 3 katı para kazanıyorlar. Siz gidip film falan çekmeye kalkmayın onlar Marvel bunu unutmayın.

 

 

 

 

(Visited 117 times, 1 visits today)