EN ÇOK ÖNERDİĞİM KİTAPLAR

Bugün, sizlere en çok beğendiğim TOP 5 kitabı önereceğim.

Beşinci sırada J.K. Rowling’den Harry Potter var. Harry Potter’ı okumayan, filmini izlemeyen yoktur. Kısaca özet geçeceğim: Harry, anne ve babasının bir büyücü tarafından öldürülmesiyle amcasında kalıyordu ama ailedekiler onu sevmiyordu. Bir gün sihirli bir okula gidip hayatı boyunca yanında olacak arkadaşları ve karısı ile tanıştı. Hermonie, Ron ve Ron’un kardeşi Ginny. Harry düşmanlarını yendi ve evlendi. Bir çocuğu oldu ve bu kadar. Bu kitap çok mükemmel ötesi idi.

Dördüncü sırada Göktuğ Canbaba’dan Ürkütücüler kitabı var. Şu an hala okuyor olsam bile çok güzel ilerliyor. İnsanların yozlaşmasını öykü ile anlatıyor. Hemen özet geçelim, bir canavar kabilesi insanların bulunduğu yerde topluca yaşadığı ve meyvelerin tatlarının güzel olması nedeniyle insanlar onlara düşman. Ama kabilenin yaşlı ve bilgesi ürkütücüleri Oli yani kahraman, doğduğu zaman insanların onlara musallat olmayacağını düşünüyorlar. E tabii kahramanın ailesine de saraydaymış gibi özenle bakıyorlar. Oli doğduğu zaman bir parti veriyorlar ürkütücüler canavar olduğu için uluyorlar. İnsanlara bu uluma kükreme ya da çığlık gibi geldiği için korkuyor ve kızıyorlar. Kutlama bittiğinde Oli’ye canavarlığı öğretmeye çalışsalar da yapamıyorlar. Oli şiddete karşı olduğu için ondan şüphe duyduğu zaman evlerine gidip baskın yapıyorlar. Ailesini suçluyor ve bağırıyorlar, Oli ailesini korumak için ”Ben kötü bir şey yapmadım!” diyor ama zaten ürkütücüler Oli’ nin kötü olmasını istiyor. Yaşlılar yanlış yaptıklarını söyleyip Oli’ ye ve ailesine kızıyor ve onları çukura atmak istiyorlardı. Babası ona kaç demişti ve kaçmıştı… Evet ben bu kadar okudum.

Üçüncü sırada Işıl Işık’tandan Tünelden Önceki Beyaz Ev var. Çocukluğundan beri yurt dışında yaşamını sürdüren Eren, dedesinin ölüm haberiyle birlikte İstanbul’a gelir. Cenaze işlemlerini bir an önce bitirip geri dönmeyi planlamaktadır. Ancak hiçbir şey planladığı gibi gitmez. Bir kadının cinayet vakası evinin tam sınırında olduğu için Eren’i suçluyorlar ama bunun arkasında büyük bir gizem var. 

İkinci sırada Şermin Yaşar’dan Abartma Tozu var. Olaylar, tam olarak sabah 6’da başlıyor. Yani daha önce hiç adetleri olmadığı halde spor ve sağlıklı yaşam konularında epey agresif bir tutum takınan, çılgınca spor yapıp tüm gündemlerini “sağlıklı yaşam” fikri etrafında şekillendirmeye başlayan anneyle babanın tuhaflığıyla başlıyor. Sonra baş kahramanımız fark ediyor ki her şey tam tersi olmuş. 

Veee birinci sırada yine Işıl Işık’ tandan Paranormal Hikayeler var. Kısaca özet yapayım çünkü bu kitabın sabit bir konusu yok. Şehir efsaneleri, paranormal olaylar, ve daha fazlası, eğer korkmayı seviyorsan tam sana göre!

(Visited 47 times, 1 visits today)