En Gizlilerin En İyi Bilinenleri:İllüminati

Dürüst olun, siz de en az bir kere de olsa İlluminati gibi bir örgütün ne olduğunu, ne işe yaradığını veya nasıl üye olunduğunu merak etmişsinizdir. Hadi bunları sizin için biraz aydınlatalım.

Öncelikle konu aldığımız örgüt İlluminati, gizli bir örgüt olarak 1776’da, 239 yıl önce, Almanya’nın Bavyera bölgesinde kuruldu. Kurucusu, Adam Weishaupt adında bir felsefeciydi. İlk başta bu örgütün kuruluş amacı, dinlerin toplum üzerindeki etkisini azaltmak, bilimsel doğrulara yönelmeyi sağlamak, kadın-erkek eşitliğini sağlamak, batıl inançlara savaş açmak ve devletin insanlar üzerindeki baskılarını azaltmaktı. Günümüzde ise amacından bayağı sapmış gibi gözüküyor, ne dersiniz?

Günümüzdeki amacı, önceki amaçlarına göre zıt olan ve “Yeni Dünya Düzeni”ni veya diğer adıyla “NWO” –New World Order- benimsemiştir. Ve iddialara göre bazı büyük ses getiren olayları İlluminati planlamış hatta gerçekleştirmiştir. Mesela; Fransız İhtilali’ni onlar başlattı, Kennedy ,Amerikan siyasetçisi, Suikastini onlar planladı, Prenses Diana’yı onlar öldürdü gibi bir çok varsayım ve kanıtlanmamış iddialar dolaşıyor.

Peki İlluminati nasıl yürütülüyor? Çalışmalarını nasıl yapıyorlar? Örgüt, her sene toplanıyor ve temel amaçları olan konuları masaya yatırıp tartışıyorlar. Peki devamlılığını nasıl sağlıyorlar? Öncelikle oldukça güçlü olmaya özen gösteriyorlar, bu sayede dünyanın geleceğine yön verebiliyorlar. Bunu da ekonomik krizler, terör saldırıları ile sağlamaktadırlar. Esas ilkeleri “kaostan kaynaklanan düzen” olduğu için kurulu düzenleri bozarak, tek devlet, tek din esasına dayanarak dünya düzenini tekrar kurmayı amaçlıyorlar. Tarihe bakılığında İlluminati örgütü ile ilgili ilginç noktalar göze çarpıyor. Örgütün üst kademesinde bulunan üyelerin her sene toplanıp, amaçları doğrultusunda konuştukları ve karar aldıkları ortamda ‘Yuvarlak Masa’ adını verdikleri bir konsey oluşturduklarını ve orada “Yeni Dünya Düzeni”ni konştuklarını söylüyorlar. Fakat o konseyde ne konuştuklarını veya “Yeni Dünya Düzeni”nin nasıl bir şey olduğu her zaman sır olarak kalacağa benziyor…

*https://onedio.com/haber/illuminati-hakkinda-bilinmeyen-10-bilgi–387183

(Visited 1.068 times, 1 visits today)