EN GÜZEL BAHAR ŞENLİĞİ

Son haftalar benim için çok yorucu geçti çünkü bahar şenlikleri yaklaşıyor ve bu seneki şenlikleri düzenleme sorumluluğu bende.

Bu öyle bir duygu ki, sanki içinizde bir dev tepiniyor ve her an dışarı çıkabilecekmiş gibi. Anladınız siz işte… Hani insanlar karnımda kelebekler uçuşuyor derler ya bunun çok daha kuvvetlisini ve heyecanlısını düşünün. Açıkçası itiraf edeyim biraz da korkuyorum.

Neyse şimdi ilk olarak baharı yansıtması için her renkten balonlar astıracağım okulun etrafına. Anaokulu öğrencileri eğlenebilsin diye bir palyaço bile çağırmayı düşünüyorum. Ne de olsa palyaçoları herkes sever. Öyle değil mi? Ayrıca tabi ki mutlaka bir sihirbaz da olmalı. Pamuk şeker ve çeşitli atıştırmalıkların olacağı yiyecek masalarını da unutmayalım. Okul gönüllülerinden oluşan bir koro grubu da hazırlıklara şimdiden başladı bile… Bu saydıklarımı hazırlamak gerçekten kolay değil. Farklı farklı bir sürü palyaço ve sihirbazla konuştum. En sonunda aradığımız her iki gösteriyi yapacak tek bir kişi bulmayı başardım. Bu sihirbaz bir palyaçoydu. Hem de okulumuzdan bir arkadaşımızın kuzeni olduğu için gösteriyi ücretsiz yapmayı da kabul etti. Yiyecekler için de herkes evde hazırladıkları börekler, çörekler ve tatlıları getirince gerçekten hem sağlıklı, sonuçta ev yapımı, hem de hazırlık bütçesine yük olmadan bir konuyu daha halletmiş olduk. Koro ve şarkılar için de yapılan çalışmaları sağ olsun müzik öğretmenimiz takip etmişti.

Sonunda büyük gün geldi çattı. Herkes saatlerce gülüp, eğlenip, dans etti. Korkularım boşa çıkmıştı gerçekten çok güzel bir organizasyon olmuştu. Herkes bu mutlu gün için bana yardım etmiş ve yine herkes çok eğlenmişti. Sorumluluk bana verilmiş olsa da eminim ki arkadaşlarımın desteği olmadan bu işin hakkını bu kadar güzel veremezdim.

Herkesin dilinden düşmeyen tek cümle vardı: “Bu en güzel bahar şenliği!”

(Visited 3 times, 1 visits today)