En Güzel Tatil Seçimi

Güzel ülkemizin gezilecek o kadar çok güzel yerleri var ki. Doğudan batıya kuzeyden güneye doğa ve tarihin olduğu güzellikler. Ayrıca üç tarafının denizler ile çevrili olmasından dolayı da deniz tatili için de mükemmel bir seçim ülkemiz. Peki; öğrenci olarak sene içerisinde sonbahar, kış ve ilkbahar aylarına gelen ara tatiller ve de yaz tatilimizi nasıl değerlendirmeliyiz? Deniz tatili ile mi yoksa kültür gezileri ile mi?

Bu sorunun cevabı herkese göre farklılık göstermekte. Arkadaşlarıma sorduğum zaman genellikle deniz tatilini tercih ediyorlar. Fakat; üç sene öncesinde ailem ile birlikte ara tatillerimde değişik yerlere gitmeye başladık. Yurt dışına gittik, değişik, güzel ve eğlenceli yerler gördük. O ülkelerin tarihi yerlerini de ziyaret ettik. Ayrıca bir ara tatilimizde de ülkemizin doğal ve tarihi yerlerine gitmeye başladık. Pandemi olduğundan beri sadece ülkemiz içerisinde geziyoruz ara tatillerimizde fakat eminim pandemi bitince bir ara tatilimizde yurt dışı bir ara tatilimizde yurt içi güzel ve değişik yerleri görmeye gideceğimize eminim.

Fakat; bir de yaz tatilimiz var. Yaz denince de ülkemizin en güzel denizlerinde yüzmek, deniz tatili yapmak isterim. Çünkü yazın sıcaklarda denize gitmek rahatlatıyor. Stresini atıyorsun. Yılın yorgunluğu üzerinden gidiyor.

Bana göre; gerek kültür gezilerinin gerekse deniz tatilinin farklı amacı var. Birisinde rahatlamak, denize girmek diğerinde de yeni yerler görmek ve öğrenmek. Her ikisinin de amacı farklı olsa da ben yine de deniz tatili diyorum. Çünkü; yazın yapılacak en güzel şey. Seni yoran tek şey yüzmek hepsi bu.

(Visited 208 times, 1 visits today)