En Sevdiğim Kuzenim Kaya

26 Kasım 2006 günü doğan en sevdiğim kuzenim, teyzemin oğlu olan Kaya’dır. Kuzenim Kaya, sarı saçlı, mavi gözlü bir çocuktur. 4 yaşındayken Yedi İklim Anaokuluna, 1.sınıfta Nokta Kolejine, 2. ve 3.sınıfta Yönder Okullarına gitti, 4.sınıfta ise Bilim Kolejine başladı ve hala daha bu okulda 5.sınıfta okumaya devam ediyor.
Büyüyünce ya pilot ya da müzisyen olmak istiyor. Kuzenimin pilot olma isteği, ilk uçağa bindiğinde “acaba pilot olmak nasıl bir duygudur” diye düşünerek başlamış. Ondan sonra uçaklarla ve pilotların kokpit maceraları ile ilgili bir sürü video seyretmiş ve böylece pilotlara ve uçaklara hayran kalmış.

Kuzenim, küçüklüğünden beri şarkı dinlemeyi de çok seviyor. Müzisyenlerden en çok Barış Manço’yu seviyor çünkü onun şarkılarını çok beğeniyor. 7 yaşındayken İstanbul’a gidip Barış Manço Müzesi’ni ziyaret etmesi onun Barış Manço’ya olan ilgisini daha da arttırmış. Hatta bu sene Barış Manço’nun ölüm tarihi olan 1 Şubat nedeniyle, 5 Şubat günü Barış Manço’yu anma günü etkinlikleri için otobüsle İzmir Barış Manço Sevenler Derneği yani İZMANÇO ile İstanbul’a gitti.

İstanbul Kadıköy İskelesinde diğer Barış Manço sevenlerle buluşup, Barış Manço Vapuru ile boğazda gezerek Kadıköy’den Kanlıca’ya kadar gittiler. Kanlıca’da Barış Manço’nun mezarını ziyaret ettikten sonra, tekrar vapurla Kadıköy’e dönüp Moda’daki Barış Manço Müzesini ziyaret ettiler. Bu, Kaya’nın çok istediği bir geziydi ve İstanbul’dan çok mutlu döndü. Sizlerle Kaya’nın bu gezisiyle ilgili fotoğraflar da paylaşıyorum.

 

Umarım ileride istediği gibi pilot ya da müzisyen olabilir.

(Visited 89 times, 1 visits today)