En Yakın Arkadaşım

Ben en yakın arkadaşlarımdan biriyle havaalanında tanıştım. Okula ilk yazıldığım senenin yaz tatilindeydik. Yeni yazıldığım bu okulun İngiltere’ye bir gezisi vardı ve ben de bu geziye katılmıştım. Bizim okulun gezisine katılacak herkes gideceğimiz gün havaalanında toplanmıştı. Ben de geldiğimde herkes hemen hemen gelmişti.
Çok daha önceden zaten tanışmış olduğum bir diğer yakın dostumun yanına gittim. Yanında biri duruyordu. Çok sessiz ve sakindi. Benim yeni yazıldığım bu okula bir yıl daha önceden yazılıp bu geziye katılmış olan bu kız başta bana biraz soğuk gelmişti. Adını sordum ve bir daha konuşmadık. Daha sonra uçağa bindik ve İngiltere’ye doğru yola koyulduk. Geldiğimizde odalarımıza yerleşip yemeğe indik. Yemek boyunca hiç konuşmadık ve o an o kızla iyi anlaşamayacağımı iyi anlamıştım.

Bütün gezi boyunca birbirimizle sürekli kavga edip durduk. Ona çok sinir oluyordum ve muhtemelen o da bana. Gezi boyunca hiç konuşmuyor, konuşursak da direk kavga etmeye başlıyorduk. Gitmeden birkaç gün önce yine kavga ettik ve kavga sona erdikten sonra bana iyi davranmaya başladı. Çok şaşkındım. O günden sonra bana hep iyi davrandı. Tabii ben de ona o bana iyi davrandığı için iyi davranıyordum. Onunla ilk iyi anlaşamayacağımı zannetmiştim ama yanılmışım.

Ankara’ya döndük ve aynı sınıfa geçtik. O yıl 8.sınıftaydık ve sınav yılımızdı. O beni çalıştırıyor, ben onu çalıştırıyordum. O yıl sınav yılı olmasına rağmen onunla birlikte zaman geçirdiğim için çok eğlenceli geçti. Sınıfta herkes bizim iyi arkadaş olduğumuzu anlamıştı.

Hep görüşmekten pek çok ortak yönümüz olduğunu fark ettik. Gezilere birlikte gittik, birlikte yeni şeyler deneyimledik, birlikte üzüldük, birlikte sevindik yani kısacası çok iyi birer dost olduk, hatta dosttan öte kardeş gibi olduk. Birlikte, ilerde birbirimize ya da bir başkasına anlatıp güleceğimiz, güldüreceğimiz anılarımız oldu. Şimdi hala aynı okuldayız ve her geçen gün bu güzel anılara bir yenisini ekliyoruz. Yıllar da geçse, okullarımız da değişse, farklı şehirlere hatta ülkelere de taşınsak bu dostluk hep sürecek, hiç bitmeyecek. İlk gün ondan nefret ettim evet ama daha sonra yakından tanıyınca ne kadar iyi niyetli, ne kadar tatlı ve ne kadar sevimli biri olduğunu çok net bir şekilde anlamış oldum.

Onunla kelimelerle anlatılmayacak kadar güzel anılar yaşadık, eğlendik. Bunları asla unutmayacağım, her üzüldüğümde hatırlayıp güleceğim. İyi ki onu tanımışım, iyi ki sonsuza kadar dost olmuşuz.

(Visited 124 times, 1 visits today)