Engellenen Yaşamlar

Merhaba Sevgili Komşularımız,

Ben Ege,sitemizin 8.kat 28 numaralı dairesinde ailemle beraber yaşıyorum. 13 yaşındayım ve bu yıl lisenin hazırlık sınıfında okuyorum.Okulda olmadığım günler öğlen ve akşam üzeri spor amaçlı yürüyüşe çıkıyorum. 2 gün önce akşam üzeri yine yürüyüşe çıktığımda sitemizin yanındaki kapalı yolda yaralı bir köpek yavrusu buldum. Annemle onu veterinere götürdük . Muayenesini yaptı ve maalesef hayvanda kırık ve kesik izleri olduğunu söyledi. Kimin veya kimlerin yaptığını bilmiyorum ama insanlar tarafından yapıldığı belli. Tedavi sonrası ilaçlarıyla birlikte yavru köpeği evimize getirdik. Biz de daha önce hiç hayvan bakmamıştık ve çevremizde onu sahiplenmek isteyecek bir yuva bulabilir miyiz diye araştırma yaptık ama tüm çabalarımıza rağmen onu sahiplendiremedik.

Sitemizde hayvan beslemenin yasak olduğunu biliyorum ancak bu canlının bizden başka kimsesi yok hasta ve yalnız .dünyaya gelmiş her canlı gibi onun da yaşama hakkı var onun bir hayvan olması bu gerçeği değiştirmez. Sizden rica ediyorum bu yasağı kaldırın çünkü bana izin vermezseniz bu küçücük yavruyu sokağa bırakmam gerekiyor. Henüz çok küçük ve bakıma muhtaç olduğu için maalesef tek başına hayata tutunamaz. Konuya benim açımdan da bakarsanız benim de çok fedakarlık yaptığımı göreceksiniz artık sabahları daha erken kalkmam onunla ilgilenmem ve bakımını yapmam gerekecek. Bu yıl yeni bir okula başladığım için daha yoğun çalışmam gerekiyor ayrıca daha önce yürüyerek okula giderken bu sene servise biniyorum ve pandemiden dolayı servis okula çok dolaşarak gidiyor. Sabahları 1 saat daha erken kalkmam gerekiyor. Yavru köpeğin bakımını üstlendiğim için 1 saat daha da erken kalkmam gerekecek. İki yıldır yeni bir bilgisayar almak için harçlıklarımı biriktiriyorum ama bunun bir kısmıyla yavrunun ihtiyaçlarını gönüllü olarak karşıladım.

Gördüğünüz gibi ben de çeşitli fedakarlıklar yaptım, sizden ricam lütfen yasak kararını tekrar gözden geçirin. Yavrunun kalmasına izin verirseniz mümkün olduğu kadar sizleri rahatsız etmeden onunla ilgileneceğim yoğun olmayan saatlerde asansörü kullanıp yürüyüşe götüreceğim. Kararınızı en kısa zamanda bana bildirmenizi bekliyorum. Hepinize teşekkür eder, iyi günler dilerim.

Ege Sezgin                                                                                                                                                                  Prep-D

 

(Visited 11 times, 1 visits today)