Eski Binalar

Eski binalar yıkılmalı mıdır ? Eğer o eski binalarda  hala yaşanıyorsa aynı anda depreme  karşı dayanıklı değilse evet boşaltılması mantıklı olabilirdi. Ancak bu evlerde yaşıyan insanların %90’ı bunun zaten farkında sadece bazı nedenler yüzünde orda oturmak zorunda kalıyorlar. Ve eğer bu binalar yıkılırsa o zaman insanlar dışarıda kalıcaklardır…Bu ne kadar acı bir durum değil mi ?Eğer böyle bir durum gerçekleşirse o zaman devlet yetkililerinin karışması gerekebilir…Örneğin insanlara barınak olasılıklarının sağlanmasında yardımcı olmak için geçici yötemler bulunabilir.

Tarihi binalara gelicek olursak adı üstüne tarihi yani önemli bir geçmişe sahip olan binalar. Bence bunlar yıkılmamalı . Sadece biraz dikkat edilmeli yıkılma tehlikesi olan binaların çevresi  koruma amaçlı kapatılabilir. Ayrıca çevre ve yakınlarına mağaza,dükkan,market ve yerleşim yerleri kurulmamalıdır .Yıkılan ,yakılan ve terk edilen evler ise kesinlikle yıkılmalıdır .Zaten kullanılmadığı için boşu boşuna risk oluşmasına gerek olduğunu düşünmüyorum…İnsanlar bu gibi yıkılma olanağı barındıran yapıların çevrelerine yerleşim yeri yapılmamasının  gerktiğinin  farkında olmadan kazaların yol açılmasına sebep olabiliyorlar. Burda asıl görevli olan kişilerin dvlet yetkililerinin olduğunu düşünüyorum.

Bunlar benim düşüncelerimdi. Sizde kendi düşüncelerinizi benimle paylaşmak için  #binalar etiketiyle paylaşım yapabilirsiniz…

 

(Visited 32 times, 1 visits today)