Eski Yolculuklarım

Bölüm 1

Hadi çocuklar gelin, size bir öykü dizisi anlatacağım.

-Tamam geliyoruz baba.

Bir gün babamın babasını görmek için Bodrum’a gittik. Bu yolculuğun en zor kısmı gitmek oldu çünkü Ankara’dan Bodrum’a arabayla gittik. Yolda restoranlardaki yemekleri ve tüm aburcuburları yedim. Doğru hatırlıyorsam !!!!!!!!  Yol o kadar uzun sürdü o kadar uzun sürdü ki adeta üç gün sürmüş gibiydi. Her gün denize girdim. Annem beni sürekli kremlerle adeta bir hayalet gibi bembeyaz yapıyordu. Aldığımız köpekbalığı bonesi ve deniz gözlüklerimle denizdeki tüm balıkları korkutup, denizin tadını çıkarttığımı hatırlıyorum. Bu hikayemde bana eşlik eden diğer kahramanlar annem ve babamdı.

 

Bölüm 2

Anlatacaklarımın sadece bir bölüm olacağını düşünmüyordunuz değil mi?

-Evettt bir tane daha

-Yuppiii

Yine bir Bodrum yolculuğu ve yine ben

Yine Bodrum’a gidiyordum. Bir şey farkettim yine arabayla. Öncekinden sadece iki farkı vardı. Birincisi bu sefer ben, babam, halam, amcamla gittik. İkinci fark ise bütün tatil boyunca bu sefer bir gün denize girememiştim. Ama sakın o günümün sıkıcı olduğunu düşünmeyin.

O gün Türkiye’nin en büyük en eğlenceli su parkına gittim. Önce küçük kaydıraklardan kaydım. Babamla beraber keşfettiğimiz buz gibi soğuk kale ve gizli geçitlerde oynadım. Sonrasında oldukça büyük olan bir kaydıraktan babamla birlikte kaydık. Daha sonrasında harika bir patates keyfi yaptım.

Ardından inanılmaz bir şekilde karnım ağrımaya başladı. Maalesef benim karnım ağrırken çok güzel bir köpük partisi vardı ama ben katılamadım :(( en son biraz dalgalı havuzda oynadıktan sonra dedemin evine geri döndük. Dönüş yolunda annemle buluştuk yepyeni bir Urla tatiline hazırdım.

Sonrasını merak ettiniz değil mi?

-Ho pişşş ho pişşşş

-En iyisi bende uyuyum.

……..

(Visited 3 times, 1 visits today)