Evcil Hayvan Sevmeyen Komşularıma Mektup

Bizim sitemiz hayvan sever komşularla doludur. Parka her çıktığımızda bir kaç tane köpekle karşılaşıyoruz. Sahipleri onları gezdirmeye çıkarıyorlar. Biz kardeşimle bu köpekleri, sahiplerinden izin alarak seviyoruz. Onlarla oynuyoruz.

Bazı komşularımız evde hayvan beslemeye karşı olabilirler. Evcil hayvan temizlik olmadığını düşünebilirler. Bizim de evde kedimiz var. Tuvaletini düzenli temizleyince ve tüylerini düzenli tarayınca temiz oluyor.
Biz Misha’ nın yani evcil kedimizin aşılarını düzenli yaptırıyoruz. Veteriner tırnaklarını düzenli kesiyor. Evimizde Misha yüzünden temizlik sorunu olmuyor.

Evcil hayvan sevmeyen komşularımız, siz beslemek istemiyor olabilirsiniz ama besleyenlere kızmayın. Rahatsız olursanız söyleyebilirsiniz. Biz de gerekli olanları yaparız. Kedimizi, köpeğimizi eğitebiliriz.

Hayvanları sevelim lütfen…Sevmiyorsak bile onlara zarar vermeyelim. Sokakta aç hayvan görürsek besleyelim. Soğukta donmasınlar diye kutulardan kedi-köpek evi yapabiliriz. Yazın onlar için sokağa su kabında temiz su koyabiliriz. Onları hasta olurlarsa veterinere götürebiliriz. Onlarında canları var. Bunu unutmamalıyız. Sadece kendimizi düşünmemeliyiz.
Benim arkadaşımın da köpeği var. Onun adı da Archi…Çok tatlı bir köpek. Archiyle de çok güzel oynuyoruz. Evde hayvan beslemek çok güzel. Herkese tavsiye ederim.

(Visited 16 times, 1 visits today)