EVCİL HAYVANIMI SİTE İÇERİSİNDE Mİ YOKSA BAHÇELİ EVİMDE Mİ BESLEMELİYİM?

Sizler de mi benim gibi hayvan sever misiniz ? O hayvanların da doğal yaşam ortamlarından uzaklaştırılmadan sevgiyle büyümeleri gerekmez mi?

Aslında benim bir muhabbet kuşum var. Adı “Rio”. Kuşumu çok seviyorum ve ona her gün bir fıkra anlatıyorum. Biliyorum beni anlamıyor ama bana öyle güzel sesler çıkartıyor ki mutlu olunmayacak gibi değil.

Bana sorarsanız site içerisinde kedi ve köpek beslenmesi uygun değildir. Çünkü nereden baksanız o canlıyı doğasından koparıp doğal yaşamından uzaklaştırıyorsunuz. Ben bir keresinde kuşumu salmak istedim ancak doğada yaşayamayacağını bildiğim için bunu göze alamadım. Ancak kuş ile köpek eşdeğer varlıklar değil. Bu yüzden benim cevabım böyle olurdu. Her hayvan geldiği yeri özler. Bu sizin yurt dışında yaşayıp memleketinizi özlemeniz ile aynı şey. Şimdi evcil hayvanlarınızı hemen dışarı salın asla demiyorum, demem de.Çünkü nereden baksanız o hayvan size alışmıştır. Benim amacım gelecek nesillerin buna dikkat etmesidir kesinlikle. Bir de konuyu bağlayacağım ama ben petshop’tan hayvan satışına da karşıyım. Barınaklarda birçok hayvan sahiplenmeyi beklerken petshop’lardan hayvanların paraya satılması çok büyük adaletsizliktir. Teşekkürler…

hayvanlar ile ilgili görsel sonucu

(Visited 115 times, 1 visits today)