Evcil Hayvanımın Gözünden Evde Geçen Bir Günüm

Evcil Hayvanımın Gözünden Evde Geçen Bir Günüm

Ceylin PaskalMerhaba benim adım Pascal. İki buçuk yaşında bir İngiliz kedisiyim. Ünsal ailesinin en küçük üyesiyim. Ceylin ablam kedileri çok sevdiği için beni yavruyken evlat edindiler.

Sabahları alarm çalmadan önce miyavlayarak evde gezerim. Ev halkının başına giderim miyavlayarak bütün herkesi uyandırırım.

Ceylin ablam uyanınca banyoya gider, elini yüzünü yıkar, bende onunla beraber gidip onu izlerim. Sonra onun dersi başlar ve bende gelip bilgisayarının önüne otururum. Ceylin ablam dersi dinlerken ona pati atarım. Benim ile ilgilenmez dersini dinler o zaman da kalemliğindeki kalemlerini kemiririm masasında duran suyundan içerim. Benimle ilgilensin diye yaramazlık yaparım.

Ceylin ablamın anneannesi ders dinlerken rahatsız etmemem için beni yanına alır kapıyı kapatır. Ben de Ceylin ablamın yanına gitmek için avazımın çıktığı kadar miyavlarım.

Ders arasında Ceylin ablam kahvaltı ederken ben de onunla kahvaltı ederim. Sonra o beni kucağına alıp sever. Teneffüs bitince dersine döner bende çevresinde gezinmeye atlayıp zıplamaya devam ederim.

Akşam olup dersleri bitince benimle oynar.

Bu da bizim evde geçen bir günümüz.

Ceylin Benan ÜNSAL

2-A Sınıfı Öğrencisi

(Visited 22 times, 1 visits today)