Group of twelve dogs sitting in front of a white background

Evcil Hayvanımın Olabilmesi İçin Yapılacaklar Listesi

Merhaba arkadaşlar; biz ailecek hayvanları çok severiz ve bir köpek almak istiyoruz. Şu anda alamıyoruz çünküüüü köpegi almadan önce yapmamız gereken şeyler var . Liste bayagı çok uzun. İşte bu listeyi sizinle paylaşmak istiyorum.

Yapılacaklar Listesi :

* Şu anda apartman dairesinde oturuyoruz. Annem ve babam ilk yapılması gereken şeyin bahçeli eve taşınmak olduğunu söylüyorlar. Sebebi ; köpeklerin yaşam alanlarının dışarıda olması. Bizim gibi evde ,koltukların üstünde ya da halılarda yaşamıyorlar. Onların herzaman egzersiz yapması gerekiyor. Ayrıca evin içinde onları hapsetmiş oluruz. Hemde annem heryeri kirlettiği için gece gündüz temizlik yapardı.

* Almak istediğin köpek türünü belirlemektir. Bunu da bahçenin büyüklüğüne ve ailenin nasıl özellikleri olmasını istediğine göre belirlenir.  Mesela korumasını istiyorsan bir Alman çoban köpeği ,hareketli olmasını istiyorsan Jack Russell ya da minik bir köpek olmasını istiyorsan terrier almalısınız. Ben hem çok akıllı olmasını hemde beni korumasını istiyorum. O yüzden Alman Çoban Köpeği istiyorum

.

* Aldığımız köpegi eğitmeliyiz. Ama önce benim onu nasıl eğiteceğim öğrenmem lazım. Bana öğretebilecek kişiler;  babam, köpek eğitimcileri , internetten araştırmalar.

* Aşılarını takip etmeliyiz , hergün yürüyüşe çıkarmalıyız, tüylerine bakım yapmalıyız….

Yani uzuuuun  bir liste. Bütün bunları yapınca bir köpeğiniz olucak. Biz şuanda 3. Aşamadayız. Köpeğimizi aldığımızda yine blog yazacağım ve köpek beslemenin zor olup olmadığını size yazacağım.

Görüşürüz…

(Visited 125 times, 1 visits today)