EVCİL HAYVANLAR

Sizce evcil hayvanlar doğal ortamlarında yani sokaklarda mı yoksa evlerde mi yaşamalı? Bu konu hakkında büyük bir ayrım var. Kimi insanlar hayvanları evde besleyince onları doğal yaşam alanlarından alıkoyduklarını düşünüyorlar. Kimi insanlar ise hayvanların sokakta yokluk içinde yaşamasındansa evde yaşamalarını tercih ediyorlar. Bana sorarsanız eğer biz insanlar hayvanlara iyi davranırsak hayvanların sokakta yaşamasında herhangi bir sorun yok. Ama bizler sokakta yaşayan hayvanlara çok kötü davrandığımız için hayvanların evde yaşaması daha mantıklı. Evet belki eve alınan hayvanlar değişiyor yani avlanma, kendini koruma gibi özelliklerini kaybediyorlar ama dediğim gibi insanlar hiç iyi kalpli olmadığından ben hayvanların evde beslenmesini tercih ediyorum.


Ayrıca bunu bir kedi sahibi olarak söylüyorum ki kedim olduktan sonra tüm hayvanları her gün kesintisiz beslemeye başladım. Eskiden de hayvanları besliyordum ama bu kadar değil. Yani aslında siz evinize bir hayvan alıyorsunuz ama on hayvan doymuş oluyor.
İnsanlar dünyada sadece biz varmışız gibi davranıyorlar. Halbuki bu dünya hepimizin. Hem insanların hem hayvanların hem de bitkilerin. Hayvanlara eziyet etmektense onlara yardım etmeliyiz. En azından evimizin önüne bir kap su bir kap mama koyarak bir dostumuzun geceyi tok geçirmesini sağlayabiliriz. Bu dünya hepimizin onlara iyi davranalım.

(Visited 53 times, 1 visits today)