Evcil Hayvanlar Ve Yaşam Alanları

Ülkemiz de dahil olmak üzere dünyada insanlar, evlerinde evcil hayvan beslemektedir. Yaşam koşullarına bağlı olarak da çoğu insan evinde evcil hayvan besleyemiyor.

İnsanlar apartmanda yaşasa bile bence evcil hayvan beslemeli ve buna izin verilmeli. Çünkü sokaklarda çok sayıda köpek var. Bence o köpeklere eğitim verilmeli ve ticari bir araç olarak kullanılmadan insanlara verilmelidir. Böylece hem sokaktaki hayvan sayısını azaltmış oluruz hem de herkesin hayvan sahiplenmesine yardımcı olmuş oluruz. İnsanların evcil hayvan beslemeleri için illaki müstakil bir evde oturmaları gerekmez. Çünkü ülkemizde ve dünyada apartmanda yaşayan bir sürü insan var. Dediğim gibi bence apartmanda evcil hayvan beslenilmesine izin verilmeli. Tabi ki  hayvanların, apartmanı ve komşuları rahatsız etmediği sürece.

Sonuç olarak her insan her koşulda hayvan sahibi olmalı. Apartmanda yaşayanların hayvan besleyememesi özellikle de köpek besleyememesi bana biraz yanlış geliyor. Çünkü onlar da can ve bize hiçbir zararları dokunmuyor. Bu yüzden apartmanda hayvan beslenilmesine izin verilmeli.

(Visited 402 times, 1 visits today)