Evimizde Yılbaşı Hazırlıkları

Aralık ayının girmesiyle birlikte içinde bulunduğumuz yılı misafirimiz gibi görürüz.  Yeni yıl yeni bir heyecan demek.  Bu heyecanı öncelikle caddelerin, sokakların, alış-veriş merkezlerinin süslenmesi, ışıklandırılmasıyla  hissederiz. Genellikle Noel baba kılığına girmiş milli piyango bileti satıcıları dikkatimi çekti. Babama  “Milli Piyango  ne demek?” diye sordum. Kolay yoldan çok para kazanmak isteyenlerin umutlarını bağladığı, ancak, bilet alan milyonlarca kişiden sadece birkaçının umutlarını gerçekleştirebildiği, kalanının hayal  kırıklığına uğradığı, aslında esas kazancı MİLLİ PİYANGO İDARESİ’nin sağladığı bir şans oyunu sistemi olduğunu  öğrendim. Yani bir çeşit yasal kumarmış.

Yılbaşı heyecanını evimizde de hissederiz. Plastik malzemelerden yapılmış yılbaşı çamını depodan çıkartırız. Süsleri üzerine yerleştiririz. Renkli ışıkları üzerine takarız. Alınan yılbaşı  hediyelerini   paketler halinde çam ağacının dibine bırakırız. Yılbaşında oynayacağımız oyunların malzemelerini de çam ağacının altına koyarız. Yılın son gününde yeni yıl için düşündüğümüz kıyafetleri giyeriz. Annemizin hazırladığı yemekleri, alınan kuruyemiş ve meyvelerı yeriz.

Saat 24 olduğunda eski yılla vedalaşıp yeni yıla girerken birbirimizi öperek yeni  yıl hediyelerimizi veririz. Birbirimize iyi dileklerimizi söyleyerek  yeni yılın hepimize şans, mutluluk, başarı ve kazanç getirmesini dileriz.

Birkaç gün sonra da yeni yıl heyecanımız sona erer. Eğer çalışır, çaba gösterirsek başarıya ulaşabileceğimizi yaşayarak öğrenmiş oluruz.

Yeni yıl hepimize sağlık, mutluluk, başarı getirsin. Nice yeni yıllar kutlamanızı dilerim.

(Visited 38 times, 1 visits today)