Evrendeki Her Şey İnsanın Emrinde midir?

                   Merhaba arkadaşlar, bugün sizinle önemli bir soruyu paylaşmak istiyorum. Bu soru çok kritik ve insandan insana düşüncesine göre değişiyor. Bu sorunun cevabını bulmak inanmakla ve mantıkla da alakalı. Bu sorunun cevabını bulmak için gözlemleme yapılabilir, tartışılabilir. Ben biraz tarafsız davranmaya çalışacağım. Şimdi, genel olarak iki farklı inanış var:                                                                                                                  1- Her şeyin insanın emrinde ve evrende farklı varlıkların da olduğuna inananlar,                                                  2- Bir yaratıcının var olduğuna ve evrendeki her şeyin onun kontrolünde ve izninde olduğuna inananlar.

”Ben ikinci olana inanıyorum ve kendimce iddialarım ve sebeplerim var. Açıkçası, eğer her şey insanların emrinde olsa hep insanların istedikleri olurdu ve evrenin zinciri bozulurdu. Ve bütün gördüğümüz şeyleri insanlar yapmış olamaz bence, insanların bunlara yapmaya gücü yetmez.”

Ayrıca; siz bu durumu istediğiniz gibi düşünebilir ve yorumlayabilirsiniz. Seçim sizin fakat, unutmayın, size benden bir tavsiye; insanların süper güçleri yoktur ve kendinize bu konuda çok güvenmeyin.ツ

Yazan: Yağız Erkam Çelebi 

(Visited 137 times, 1 visits today)