Evreni İnsanlar mı Kontrol Ediyor ?

Tabi ki bu düşünceye katılmıyorum. Neden diye sorarsanız biz şu anlık dünyayı kontrol edemiyoruz. Dünyadaki bir çok sorun var ama çoğu halen yaşıyor ve bazı insanlar insanlar evreni kontrol ediyor diyorlar. Dünyada insanların en büyük sorunu sıcaklığın artmasıdır. Sera gazlarından dolayı dünyadaki havalar ısınıyor ve bundan dolayı kuraklık, yaşamların azalması, kirlilik, buzların eriyerek dünya sularının yükselmesi ve dünyadaki bir çok kısım su altında kalmasıdır. Ama sadece bu dünyadaki bir sorundur bu. Daha insanlar dünyayı kontrol etmeyi bırakın insanlar kendi aralarında savaşarak kendi cinsini öldürüyor. İnsanlar grup grup ayrılmıştır ve her milleti oluşturmuştur. Fakat biz bütün canlılardan sonra hemen bizi öldürecek olay insanların kendi ırklarından farklı insanların bazen soylarını bitirmesidir. Yabancı insanları Türklerin Ermeni Soykırımı gibi değil Nazilerin Yahudilere yaptığı, Amerikalıların Kızıldereliler’e yaptığı gibi
daha fazla örnekle karşılaşmışızdır kayırlara geçmeyen. İnsanlar insanları köleleştiriyordu. Beyaz insanların Siyah insanlardan daha üstün görüyor sadece bir deri renginden dolayı. Diğer bütün canlılarda böyle bir olay görülmez mesela şöyle oluyor diğer canlılar gibi kutup ayısı gidip bir boz ayıyı köle gibi kullandığını. Çok garip olmaz mıydı? Bence insanlar bunun üzerinden ders çıkarmaz hatta öldürürlerdi onları.

Biz daha 384.400 KM uzaklıktaki aya gidemiyoruz doğru düzgün. Biz sadece evrendeki çok uzakta olmayan gezegenlerin yerlerini, ne kadar uzaklıkta (ışık yılı), Yaşanabilir mi, her hangi bir canlı türüne sahip mi… soruların cevabını almaya çalışıyoruz ve doğruluk payı kesin olmuyor o gezegenleri gezmeden. Her hangi bir dünya dışında bir gezegene ayak basan insan yok daha. Bilim insanları biliyor dünyanın ömrünün az kaldığını. Artık insanların en çok ihtiyacı olan su, oksijen, ayak basabileceğimiz… gibi özeliklere sahip gezegen arıyorlar ve buldular. Buldukları gezegenin ismi K2-18b’dir. Bu gezegen dünya ile neredeyse aynıdır aynı yaşanabilir bölgede, su… ve bilim insanları bu gezegende başka bir yaşam olduğundan düşünüyorlar.

Artık bence bu sorunun (Evrendeki her şey insanların emrine verilmiş midir?) cevabını almışsınızdır ve benle aynı düşünceye katılmışsınızdır. Çünkü insanlar daha kendi yaşadıklarını (evlerini)
yok olacağını ve buna bir çözüm aramaktansa kaçacak yeni yerlerin aradıklarını ve bence sadece seçilmiş ve bütün ırktan olmayan sadece bu düşüncenin yada para verip satın alabileceğimiz bir yolculukta olabilir. Buna en güzel örneklerden birisi (Snowpiercer) ismindeki film, dizi ve kitap olabilir. Ama burada dünyadan kaçmaktansa insanlar soğutmaya çalışıp işin dengesini kaçırıp çok soğumasından bahsetmektedir. Tekrar tekrar söylüyorum bu düşünce çok saçmadır.

(Visited 34 times, 1 visits today)