Fabrikaları Robotlar Yönetiyor

Fabrikaları robotlar yönetiyor insanlar işsiz kalmış. Bazı insanlar bunun farkında bile değil. İnsanlar hiç bir şeyi umursamıyor. Onlar bilmiyor ama robotlar çalışıyor fabrikalarda. Robotlar hazırlıyor kutuları, robotlar paketleme yapıyor. Ama insanlar evlerinde oturup saçma saçma diziler izliyor.

Robotlar başka işlerde de çalışıyorlar.  İnsanlar yoruldukları için evde kalmayı tercih ediyorlar üşeniyorlar ve çalışmak umurlarında bile değil ve hala evde dizi, televizyon, tablet, bilgisayar gibi eşyalarla oynuyor bir şeyler izliyor bir şeyler yiyerek içerek gülerek hatta bazen argo kelimeler kullanarak oyunun içine giriyorlar. Saatlerce bunun farkına varmıyorlar. Robotlar orada hiç yorulmuyor sadece çalışıyorlar. Ama robotların bedenleri de insanların bedenleri gibi yorulsa onlar tamir edilir, yenilenir. Sadece 8 saat çalışsalar en azından dünyaya veya ülkemize biraz faydaları olur ama onlar tabi ki çalışmıyorlar. Bazı çalışkan insanlar var  hiç bir zaman pes etmiyorlar, emekli olana kadar çalışmaya gayret ediyorlar. Robotlar insanlardan daha çok çalışmasın insanlar daha çok çalışsın. İnsanların işleri ellerinden gidiyor.

Robotlar insanların işlerini insanların ellerinden alıyor. İnsanların bunu fark etmemesi çok üzücü. Fakat yapabileceğimiz tek şey robotların yerinde bizim olmamız ve bizim çalışıp para kazanmamız. Paramız olmazsa güzel bir evimiz olmaz, yaşayacak bir barınağımız olmaz, ihtiyaçlarımızı karşılayamayız. Bu durum işsizliği artırır.

 

Robotlar 5 yıl içinde pek çok mesleği insanların elinden alacak'Robotlar İnsanların İşlerini Ellerinden Almaya Başladı - PC Hocası

(Visited 19 times, 1 visits today)