Farkına Varmak

2022 yazının ilk günüydü, okul bitmişti ve güzel bir seneyi geride bırakmıştım. Artık dinlenme vardı, oyun vardı; en iyisi ödev yoktu, sabah erken kalkma yoktu. Eve gider gitmez üstümü çıkardım, elimi yüzümü yıkadım ve oyunun başına oturdum. Arkadaşlarım çevrim içiydi ve tabi ki de birlikte oynayacaktık. Fakat bir problem vardı, biz dört kişiydik o yüzden oyun beşinci kişiyi rastgele bir şekilde verecekti. Umarım iyi oynayan biri gelirdi ki kazanalım. Oyun başladı ve karakter seçme ekranında beşinci oyuncunun kız olduğunu öğrendik.

Mikrofon açıp kimin hangi karakterini alacağını tartıştık ve sonunda bir karar verdik. Oyun bu sefer gerçekten başlamıştı. Hazırlık sırasında kızla biraz sohbet ettim. Adını, yaşını, hobilerini falan sordum; arkadaşımla sohbet ediyormuş gibi konuştum. Aynı soruları o da bana sordu. Oyundan iyi anlıyordu ve gerçekten eğleniyorduk. Bir kaç dakika böyle devam etti ve artık oyunun son turuna gelmiştik, bunu alan oyunu kazanıyordu. Bizim takımdan bir tek o kız vardı lakin karşı takım üç kişiydi. Her birimiz onu destekliyorduk ama bir yandan da onun dikkatini dağıtmak istemiyorduk. İlk oyuncuyu öldürdükten sonra bombayı kurup, adamların bombaya gelmesini bekledi. Planladığı gibi ikisi de geldi ve ikisini de gelir gelmez öldürdü. Böylece oyunu kazanmış olduk. Bitiş ekranında onu takıma davet ettik çünkü beşinci biri gerekiyordu. Vedalaşmadan önce sosyal medya hesaplarımızı birbirimize verdik ki haberleşebilelim. Oyunu kapadım ve birazcık mola için yürüyüşe çıktım. Bir kaç kilometre yürüyüp eve geldim, yemek yedim, duşa girdim ve soğuk yatağıma yattım. Gerçekten yorulmuştum ama bu yorgunluğu yarın öğlene kadar uyuyarak vücudumdan atacaktım.

Yarın öğlen kalktım, yüzümü yıkadım ve hızlıca kahvaltı ettim. Ödev yok demiştim evet ama okulun konuları unutmamamız için verdiği birkaç ödev varmış. Yavaştan onlara başlamak için odama gittim ve masama oturdum. Ödevleri bitirdim ve mola için telefonumu elime aldım ve gördüm ki dün tanıştığım kız bana mesaj atmış. Akşam oyuna girebilip giremeyeceğimi soruyordu, ben de ona girebilirim dedim. Akşama kadar anneme ve babama ev işlerinde yardım ettim. Malum okula gitmiyorum bari evde bir işe yarayayım. Akşam masama geçip bilgisayarımı açtım ve kızın çevrim içi olduğunu gördüm. Hemen onu ve arkadaşlarımı aradım fakat arkadaşlarım gelemiyorlardı, onun yerine biz ikimiz oynayacaktık. Yazın ilk ayı böyle geçti ama sonunda arkadaşlarım tatilden geri döndü. Evet, tatilde oldukları için benim aramalarıma cevap vermiyorlarmış. Havayolu şirketlerinde yeni dönem kapıda! Yolcuları neler bekliyor?Ben o bir ay arasında o kızla iyice kaynaşmıştım ve oyunda gelişmiştim. Ama bu arkadaşlarımla oynamayacağım anlamına gelmiyordu. O kıza dönecek olursak aramızda bir şeyler gelişmişti, ondan hoşlanıyordum ve bunu ona söylemek istiyordum. Fakat çok normal bir şekilde reddedilmekten korkuyordum. Bir gün oyun oynarken aniden gelen cesaret ile ona duygularımı anlattım. Biraz sessiz kaldıktan sonra o da benden hoşlandığı söyledi ve hemen bir buluşma ayarladık. Ama tabi ki de bir sorun vardı: O şehir dışında oturuyordu. Hemen meraklanmayın, onun yaşadığı şehirde benim dedem yaşıyordu. Dedemi görme bahanesi ile anneme ve babama gideceğimi söyledim. Onlarda normal karşılayarak kabul etti. Uçak biletlerini aldım ve yarın sabah için yatağıma yattım. “ Her şey çok hızlı gelişmişti ve kendime geldiğimde havalimanındaydım.
Uçağa bindim ve yolculuk 2 saat sürdü. Dedemin yanına gitmek için taksi çağırdım ve taksiciye yolu tarif ettim. Dedemi görünce onu ne kadar özlediğimi anlamıştım. Uzunca sohbet ettik, sıcak çaylarımızla birlikte.

Kızı görmek için bir buluşma planı ayarladık ve oraya gittim. Kızı beklerken birden düşünmeye başladı: “Ben ne yapıyordum? Sadece bir ay önce tanıştığım bir kızla bu kadar ciddi nasıl olabilirdim, üstelik kızın nasıl biri olduğunu bilmiyordum, ona nasıl güvenecektim. Bunun için aileme yalan söyledim, sırf bu kızı görmek için. Aklım neredeydi benim bunca zamandır?” Hemen orayı terk ettim ve aileme olan biteni açıkladım. Bütün hatanın bende olduğunu ve bir daha böyle bir şey yaşanmayacağına dair söz verdim.

(Visited 1 times, 1 visits today)