Farklı Gezegenlerde Yeni Yerleşim Yerleri Kurmak mı Yoksa Dünya’nın Bugünkü Sorunlarına Odaklanmak mı?

Farklı gezegenlerde yerleşim yerleri kurmak yerine dünyanın bugünkü sorunlarılarına odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü bunu daha kolay yapabiliriz. Dünya üzerinde yüzyıllardır yaşıyoruz ve bu sorunları biz oluşturduk bunları çözmekte bizim elimizde.

Dünyanın en büyük sorunu küresel ısınmadır. Küresel ısınmanın en büyük sebebi havaya saldığımız zehirli gazlardır. Gideceğimiz gezegende havada yeterli oksijen bile olmayabilir. Bu sebeple insanlar gaz maskesi takmak zorunda kalabilirler. Havanın uygun duruma getirilmesi için büyük hava temizleme istasyonları kurmak zorunda kalabilirler. Bunlar dünyadaki havayı yaşanabilir tutmaktan daha zordur ve daha çok para gerektirir. Onun yerine petrol kullanan arabaları güneş enerjisi ile veya elektrikli hale getirebiliriz. Temiz su kaynaklarımızı korumalıyız. Gideceğimiz gezegende temiz su elde etmek daha zor olabilir. Onun yerine biz basit arıtma tesisleri kurarak dünyadaki temiz suları daha ucuz şekilde koruyabiliriz.

Başka bir gezegene taşınmak ve orayı dünyamız gibi yaşanabilir hale getirmek yerine bu parayı ve çabayı dünyamız için harcayalım. Daha güzel ve mutlu günler bizim olsun.

(Visited 19 times, 1 visits today)