Farklılıklar Güzeldir

Öncelikle herkese merhaba ben Aybüke. Birazdan sizlere farklılıkların arkadaşlığa engel olmayacağıyla ilgili birkaç örnek verip bu konu hakkındaki fikrimi paylaşacağım. Benim en yakın arkadaşımın ismi Buse. Bence farklılıklarla ilgili en iyi örneklerden biri bizim arkadaşlığımız. Biz Buse ile çok farklıyız ancak farklılıklarımız bizim arkadaş olmamıza engel değil. Mesela Buse kumral ama ben esmerim tabi ki bu arkadaşlığımıza engel olmaz, dış görünüşe göre arkadaş seçen bir insan olabileceğini düşünemiyorum bile. Ben çoğunlukla sayısal derslerde iyiyim ancak Buse sözel derslerde daha iyi. Bu bizim için iyi oluyor çünkü benim yapamadığım dersi Buse bana, onun yapamadığı dersi ben ona anlatıyorum ve birbirimizin eksiklerini tamamlamış oluyoruz. Bizim bunlar dışında birçok farklılığımız var ama bizim için önemli olan tek şey sevgi. Ben Buse’nin beni gerçekten çok sevdiğini biliyorum bu da en yakın arkadaş olmamız için en büyük sebep.

arkadaşlık ile ilgili görsel sonucu

Bana kalırsa insanların popüler olmak için arkadaş seçmesi çok saçma, neden insanlar başka insanları kullanmak ister hiç anlayamıyorum. Mesela sadece arkadaşlıkla ilgili de değil, insanlar sırf bir insan başka bir ırktan diye onu dışlayabiliyorsa bence o kişinin vicdanını sorgulaması gerekir. Bence insanlar yaşadığı yere, mesleğine veya dış görünüşüne göre yargılanmamalı. Düşünüyorum da eğer bana bu sebeplerden dolayı kötü davransalardı gerçekten çok üzülürdüm. Bu yüzden biraz empati kurup bir insana haksız yere kötü davranıldığını görürsem gerçekten o kişiye yardım etmek isterdim. Böyle olaylara tanık olup sessiz kalan insanları da gerçekten anlayamıyorum. Acaba onların yerinde kendileri olsa başkalarının bu olaya sessiz kalmasına ne derlerdi?

İnsanlar artık kendileri dışında kimseyi düşünmüyorlar. Bu da dünyayı çok adaletsiz ve karanlık bir duruma sürüklüyor. Sonuç olarak farklılıklar önemsizdir. Ne olursa olsun farklılıklarınızın başka bir kişiyle aranızı açmasına asla izin vermeyin. Umarım düşüncelerimi size doğru bir şekilde anlatabilmişimdir ve size bu konuya başka bir pencereden bakma şansı verebilmişimdir.

Ne olursa olsun farklılıklarınızın başka bir kişiyle aranızı açmasına izin vermeyin. Neticede bir arkadaşlıkta asıl önemli olan şey gerçek sevgi.

Related image

 

(Visited 348 times, 1 visits today)