Faydaları Saymakla Bitmez

Ben bu yazımda size sebze ve meyvelerin sağlığımız için neden önemli olduğunu anlatmaya çalışacağım. Annem bana hep sebze ve meyve yemem gerektiğini söyler. Çünkü sebze ve meyve yemek sağlıklı büyümemiz ve hasta olamamız için önemliymiş.

Sebze ve meyveler sağlığımız için çok faydalıdır. Sebze ve meyve yemezsek hastalanırız. Çünkü sebze ve meyvelerin içerisinde bizi hastalıklardan koruyacak farklı farklı vitaminler bulunmaktadır. Bu vitaminler vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirerek bizi hastalıklardan korur. O yüzden özelikle de soğuk kış mevsiminde sebze ve meyveleri bol bol tüketmemiz hasta olmamamız için çok önemlidir.

Sebze ve meyve yememizin vücudumuza başka bir çok faydası vardır. İnsan kendini daha enerjik hisseder,
göz sağlığı daha iyi olur. Sebze ve meyveler vücudu zararlı maddelerden arındırır, kaslarımızı güçlendirir, cildimize iyi gelir.

Yanlış beslenmek mesela çok fazla abur cubur yemek bizim fazla kilolu olmamıza ayrıca şeker hastalığı gibi hastalıklara yakalanmamıza sebep olur. Sebze ve meyve yiyerek ve dengeli beslenerek bunu engelleriz. Sağlığımız için mutlaka her gün sebze ve meyve tüketmeliyiz. Farklı meyve ve sebzelerde farklı vitaminler bulunduğundan bütün meyve ve sebzelerden yemeliyiz.

Sebze ve meyveler çiftçiler tarafından toprakta yada ağaçta yetiştirilir. Yetiştirilirken böceklenmemesi için ilaçlanır. Bu yüzden sebze ve meyveleri yemeden önce güzelce yıkamalıyız. Yıkanmadan yenen sebze ve meyveler sağlıksızdır, bizi hasta edebilirler.

Ben sebze ve meyvelerin sağlıklı olduğuna artık inanıyorum ve bundan sonra sebze ve meyveleri daha çok tüketeceğim.

(Visited 142 times, 1 visits today)