Filmler ve Objektif Birkaç Yorum

Gelişen teknoloji ile beraber yeni çıkan filmler oldukça kaliteli gözüküyor . Ve işte 2022 Mart ayında vizyonda olan 8 film ve bu filmler hakkında ki yorumlarım.

 

İlk filmimiz olan Bergen ünlü sanatçı Bergen’in yaşadığı zorluklara ve olaylara değiniyor . 145 dk olan bu filmin ana karakteri Bergen’i Farah Zeynep Abdullah oynuyor . Bu güçlü insanın hayatını izlemeye ve hemen hemen her izleyenin göz yaşı döktüğü bu film izlemeye değer gibi duruyor .

 

İkinci filmimiz The Batman . Bana deselerdi ki Batman’i farklı biri oynayacak . Benim aklıma bir sürü kişi gelirdi ama değişik bir vampir filmindeki cılız bir adam olan Robert Pattinson asla aklıma gelmezdi . Gidenlerin beğendiği bu film 175 dk . Şimdi düşünüyorumda yaklaşık 3 saat süren bir aksiyon filmini izlemem için baya güzel olması lazım . Mesela Avengers: Endgame gibi. Yine de bu aksiyonon filmi biraz iç karartıcı olsada izlemeye değer gibi . Ne dersiniz?

Üçüncü filmimiz Drive My Car. Türü dram olan bu film 179 dk olup Oscar ödülüne aday. Türü dram olan bu film biraz iç karartıcı gözükmekte . Ama bu Oscar adayı olup hem de uzun ve durağan olan bu film izlemeye değer duruyor.

Dördüncü filmimiz ismi Kırmızı . Animasyon deyince akla ilk gelen Disney Company’nin yaptığı bu animasyon filmi gerçekten izlemeye değer . Ana karakterimiz bir gün uyanır ve kocaman bir kızıl pandaya dönüşür . Ve ana karakterimizi bir sürü serüven bekler. Bu heyecanlı ve eğlenceli olan bu animasyon filmi gerçekten izlemeye değer duruyor.

 

Beşinci filmimiz Araf 5 . Bu korku filmi Türk yapımı ve 85 dakika . Şunu söylemek istiyorum bu film gerçekten izlemeye değer değil . Fragmanına baktığım zaman bir tık iğrendim . Kelimenin tam anlamıyla iğrendim . Türü korku dışında her şeyi kapsayabilir ama kesinlikle türü korku değildi . Öbürleri ne kadar izlemeye değer olsada bu film izlemeye değer durmuyor.

 

Altıncı filmimiz olan Ambulans, Aslında bir soygunu anlatan bu film gerçekten izlemeye değer . Jake Gyllenhaal’ın da oynadığı bu aksiyon filmi 136 dk olup sizi zaman zaman heyecanlandıracak zaman zaman sizi sanki o bankayı siz soyuyormuşsunuz gibi hissettirecek bir film . Gerçekten izlemeye değer bir filme benziyor.

Yedinci filmimiz Kayıp Şehir . Bu film 112 dakika olup zaman zaman gülerek izleyeceğiniz bir film. Filmde oynayan kişilerin bazılar sinema sektörüne adını altın harflerle yazdırmış olanlar var. Mesela Brad Pitt ve Sandra Bullock . Bu film gerçekten çok eğlenceli ve izlemeye değer bir film .

İşte 2022 Mart ayında vizyonda olan birkaç efsane filmi gördünüz (birisi hariç). Peki siz bu filmler hakkında ne düşünüyorsunuz ?

(Visited 14 times, 1 visits today)