Gabrielle Chanel

Hayatı boyunca her zaman içindeki sese inanan, yaratıcı, kadınları sıkı korselerden kurtarıp daha günlük kıyafete alıştıran, hatta ilk keşfeden insandır Coco Chanel.

 

 

 

 

Ä°lgili resim

 

 

 

 

 

Kariyer hayatı ve getirgiği yenilikler beni oldukça etkiledi. Gabrielle Chanel, bilinen adı Coco Chanel annesinin ölümünden sonra hayatını manastırda devam ettirmiş. Bir gün Rahibe Marie ona bir kumaş parçası verip üstüne iki tane kuğu işlemesini istiyor. Bunun üzerine Gabrielle Chanel daha çok kendi tarzını ortaya koyarak istenileni yapıyor. Gabrielle yaptığını Rahibe Marie’ye gösterdiğinde, Gabrielle, güzel ya da çirkin olması benim için önemli değil. Bu çalışma olsa olsa beni güldürür, o kadar. Böyle bir şey yapmak aklına nereden geldi söyler misin bana, diyor Rahibe Marie. Bunun üzerine Gabrielle,  Bunun sizi gerçekten güldürdüğünü mü düşünüyorsunuz hemşire, diyor. Rahibe Marie,  Evet, Gabrielle, aynen öyle. Yeniden söylememi istiyorsan. Bu gülünç bir nakış olmuş Gabrielle. Biliyor musun Rahibe Marie, belki siz beni gücendirdiğinizi düşünüyorsunuz. Oysa ben bana söylediklerinize çok memnun oldum. Gülünç olduysa, içinde biraz ironi barındırıyorsa, bence bu hiç fena değil. Hatta, birilerini eğlendirecek bir şey yaratabildimse, kendimi daha iyi hissederim. Bunun bana kendimi iyi hissettiren bir duygu olduğunu içtenlikle söylüyorum. Rahibe Marie, Sen fazla yol alamayacaksın Gabrielle. Eğer aklını bu tip düşüncelerle doldurursan seni kimsenin anlayamayacağından emin olabilirsin. Dikkatli ol!

 

 

Coco Chanel ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

Rahibe Marie’nin bu sözlerine rağmen tarzına güvenmeye devam ediyordu. İlerleyen zaman içinde yaptığı tasarımlarda ve stil yaratımlarında da Matmazel Chanel kadınların yalnızca özgürlüğünü koruyacak giysileri hayal ediyordu, daha rahat olmalarını. Gabrielle Chanel hayalperest, güçlü, özgüvenli, akıllı, çılgın bir bayandı. Hep dediğini yapardı. Tasarımları zaman ile yayıldı ve hala da giyiliyor…

(Visited 480 times, 1 visits today)