Galaksi Şov

Her sekiz gezegenden seçilen birbirinden farkı türde ve yetenekte olan yarışmacılar bir televizyon şovu için toplanıyor. Her gezenin temsilcisi hayatta kalma oyunu oynuyor. Ana karakter, Dünya’yı temsil eden Leny. Küçüklüğünden beri her türlü alanla ilgilenmiş ve her alanda kendini oldukça geliştirmiş biri. Yoksul bir ailede doğduğu için para kazanmak ve evi geçindirmek, annesine ve küçük erkek kardeşine bakmak onun için epeyce zor. Tüm bu sorumluluk onun omuzlarındayken bir gün “Galaksi Şov” adında bir program görüyor ilgisini çeken şey ise bu hayatta kalma oyununu kazanan kişiye verilen yüklü miktardaki para. Başvuru formunu doldurup şova gönderdiği anda kabul alması o kadar kısa oluyor ki kendini bir anda şovun yapılacağı gezegende buluyor.

Yarışmanın yapılacağı ilk yer Venüs. Ortamın aşırı sıcak olmasından kaynaklı olarak orda yaşayan türlerin garip adaptasyonları görünüyor. Bu gezegeni temsil eden yarışmacı için kendi evinde yarışmak kulağa saçma veya anlamsız gelsede aslında yarışmayı hafife aldıklarını Venüs’ü temsil eden yarışmacının oyunda elenen ilk kişi olmasıyla anlıyoruz. Leny hayatı pahasına mücadele etmeye devam ediyor ve sekiz kişi arasından beşinci oluyor. Seyirciler performanslarına göre yarışmacıları puanlarken aynı zamanda da elenen kişiyi oy çokluğuyla belirliyorlar. Seyirciler bu yarışmanın yalnızca bir televizyon şovu olduğunu zannederken elenen yarışmacıların bir laboratuvara götürülüp üzerlerinde deney yapıldıklarından habersizler. Oyunun kontratında olmayan şekilde elenen kişinin evine geri gönderilmediğini, “Galaksi Şov” adı altında yapılan bu yarışmanın sadece bünyelerine para geçirmek için olduğunu, yaptıkları kötü işlere paravan olması amacıyla yapıldığını daha sonra Leny’nin sunucu ile bir personelin konuşmasına kulak misafiri olmasıyla anlıyoruz.

 

Leny hayatta kalma oyununda hem fiziksel hem de zihinsel olarak savaşırken diğer gezegenlerden arkadaşlar ediniyor. Mars ve Satürn’den gelen iki farklı türle dostluk kuruyor ve her geçen gün yakınlaşıyorlar, birbirlerine destek oluyorlar. Jüpiter’de olan oyunda-elenen üç oyuncu varken- Leny şovun sırrını öğreniyor. Birine yakalanmamaya çalışarak arkadaşlarına bu sırrı anlatıyor. Birlikte plan yapıp bunu bir şekilde basına duyurmaya çalışıyorlar. Jüpiter’de yapılan zorlu oyunda arkadaş grubunda kimse elenmiyor. Bu olaylar olurken Leny ve arkadaşlarının çevirdiği dolabı anlayan Galaksi Şovunun sahibi yarışmacıların dış dünya ile bağlantısını kesiyor. Ancak şov sahibin haberi olmadan onlara, Leny ve arkadaşlarına yardım eden biri var. O kişi ise şovda çalışan bir personel.

Leny daha fazla kişi elenmeden ve deney için bir denek olmadan hızlıca bir plan yapıyor. Bir sonraki yarışın yapılacağı yere gitmeden önce onlara yardım eden personele o gün ses kaydına aldığı, şovu yayından kaldıracak olan kaseti veriyor. Personel, bu kayıdı aldıktan hemen sonra basına veriyor. Bunun sayesinde biraz daha geç kalınsa oy çokluğu ile elenecek olan Leny’nin arkadaşı ve diğer elenen yarışmacılar kurtuluyor. Galaksi şovu yayından kaldırılıyor ve sahibi dahil orda çalışan herkes tutuklanıyor. Leny ve arkadaşları ise kazandıkları parayı bölüşüp gezegenlerine dönüyor. Leny ise annesine ve küçük erkek kardeşine getirdiği parayla ailesine güzel bir hayat yaşatmak için girdiği bu sorumluluğun üstesinden geliyor.

(Visited 3 times, 1 visits today)