Geçmişi Değiştirme mi ,Geleceği Görme mi?

 Merhaba. Ben Beren. Bugün yeni bir tartışma sorusuyla tekrar sizlerle birlikteyim. Geleceği görebilmeyi mi yoksa geçmişi değiştirebilmeyi mi isterdiniz? Düşüncenizi gerekçeleriyle yazın. Bu konuda kendi görüşlerimi belirteceğim. Hazırsanız başlıyorum, herkese iyi okumalar…

  Öncelikle ben geleceği değiştirmek isterdim sanırım. Çünkü geçmiş benim için geçmişte kalmıştır. Bazı olayların hiçbir önemi olmadığı için bazı olaylar benim için çok önemlidir, kafama takılabilir. Fakat herkes gibi zaman ilerledikçe olayları bende unuturum. Her ne kadar benim için çok önemli olan, üzerine çok kafa yorduğum, çok düşündüğüm, sevindiğim, üzüldüğüm, korktuğum, şaşırdığım bir olay olsa bile. Geçmiş zamanla unutulur. Zaman ilerledikçe artık bizler için bir önemi kalmaz geçmişin, unutulur. Değersizleşir, unutulur. Sorunlarımıza çözüm buluruz, unutulur, ya da çözüm bulamayız unuturuz… Geleceği görebilirsem eğer bugünümü o şekilde tasarlarım. Mesela akademik bir hedefim gerçekleşmiyorsa daha fazla çalışarak kendimi geliştirebilirim. Arkadaşlık ilişkilerimi geleceğime göre tasarlayabilir, kendimi gelecekteki acı, mutlu olaylara hazırlayabilirim. Geçmişte takılıp kalmaktansa kendimi geleceğe hazırlayıp, geleceğe bakabilirim. Yani gelecek benim için daha önemli. Fakat geleceğin bir heyecanı kalmaz. Yani beni heyecanlandıran, üzen, mutlu eden bir şey kalmaz. Çünkü saten geleceğe dair her şeyi biliyor olurum. Yaşamaktan zevk almam.

   Yani bu durumda iki düşünceyi de seçmezdim. Fakat birisini seçmek zorunda kalırsam eğer, geleceği görmek isterdim çünkü bu yönde olumlu düşüncelerim daha fazla. Sizlerde benimle düşüncelerinizi paylaşırsanız çok mutlu olurum. Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim. 

(Visited 58 times, 1 visits today)