GEÇMİŞİ DEĞİŞTİRMEK…

Ben geleceği görmek mi isterdim geçmişi değiştirebilmeyi mi? Ben tabii ki geçmişi değiştirmek isterdim çünkü geleceği görmek çok korkunç bir şey. Mesela geleceği gördünüz ve ileride çok güzel bir şey oluyor. Ben bekleyemem ki. Ben çok sabırsız bir insanım asla bekleyemem.

Bir de daha kötüsü var: Geleceğinizde çok kötü bir şey olduğunu gördünüz. Onu değiştirmek için çabalayıp duracaksınız ve o şey değişmeyecek. Sonra depresyona girip hayatınız boyunca üzgün yaşayacaksınız. Belki de onu hiç değiştirmeye kalkmayacaksınız. Sadece o korkunç şeyin yaşanmasını bekleyeceksiniz sonra başka bir korkunç şeyin ve sonra bir başkasının. Hayatınız sadece kötü bir şeylerin yaşanmasını bekleyerek geçecek ve bu kötü şeyleri yaşarken hiç iyi anı biriktiremeyeceksiniz.

Hem geçmişi değiştirmek de çok güzel bir şey. Düşünsenize: Mükemmel bir geçmiş… Yaptığınız hatalar ve onlardan çıkardığınız dersler sizde var ama sadece tarihin sayfalarında görünmüyor. Çünkü değiştirmişsiniz! Hem bu iş bulmayı da kolaylaştıracak. Özgeçmişinizi veriyorsunuz ve kimse gözlerine inanamıyor. Tabii inanırlar mi bilemem.

(Visited 24 times, 1 visits today)