Geçmişi Değiştirmek Mi, Geleceği Görmek Mi?

 

Siz geçmişi değiştirmek mi yoksa geleceği görmek mi isterdiniz? Gelin şimdi iki seçeneğe de göz atalım.

Geçmişi değiştirmek önceden yaptığımız bir olayı telafi etmek konusunda yaralı olabilir ama öğrenmenin sırrı yanlışlar yaparak ve onlardan ders alarak hedefimize ulaşmaktır. Bunu yaparak gerçekten o şeyi öğrenmiş oluruz yani geçmişteki yanlışları değiştirmek bize bir fayda sağlamayacaktır, tam aksine bunu yaparak hiçbir şey öğrenemeyiz.

Şimdi ise diğer seçeneğimize bakalım.

Geleceği görmek çok beklediğimiz bir olay için işimize yarayabilir. Mesela yeni bir işe gireceksiniz ve bunun size olumlu mu olumsuz mu bir sonuç vereceğine bakarak yeni işler arayabiliriz. Bu ise bize hem zaman tasarrufu hem de üzülmememize yardımcı olur. Yani bir işe girişmeden önce bunun bize nasıl etki edeceğini öğrenip diğer karalarımızı bunun üzerine kurabiliriz.

 

İki seçeneği de göz attık ve ben geleceği görmeyi seçtim. Çünkü geçmişi değiştirmek bana biraz mantıksız geldi. Çünkü hayatta her zaman önümüze odaklanmalıyız ,  tabii kide her zaman geçmişte yaptığımız hatalardan dersler almalıyız ama diğer yaşadığımızı bizi üzecek şeyleri kafamıza takmamalıyız.  Yazımı okuduğunuz için teşekkür ederim. Bir sonraki yazımda görüşmek dileğiyle.

(Visited 24 times, 1 visits today)